Eikö kaupunki yhtään valvo kesätyöntekijöiden tekemisiä. Siellä vaan nuoriso makailee pitkin nurmikoita ja ollaan kännyköillä. Työnteko ei selvästi tälle nuorisolle maistu. Silti palkka juoksee. Ei kaupungilla turhaan ole huono maine mitä tulee työntekoon ja työntekijöihin. Tässä sitten tulevaisuuden toivot. Huonoa mainosta myös Huittisille.
Kaupungin kesätyöntekijät
10
752
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kesätyöntekijöilläkin on useampi tauko työpäivän aikana,
- Anonyymi
Kaikilla aloilla on tauot! Esimerkiksi lietepuolella työskentelevät pitävät taukoa lietevaunun aisalla istuen tunnin välein 12-min.
- Anonyymi
On niin mitätön palkka että ssälikskäy.
- Anonyymi
Kuka on puistotoimenjohtaja? Peiliin katsomisen paikka. Ei ne isot näyttävät istutuslaatikot riitä, kun kadunvarret, liikenteenjakajat ja merkkien aluset on ihan hirveässä kunnossa!
- Anonyymi
Työnjohdossa vika jos nuoriso laiskottelee työaikana
- Anonyymi
No täällä nuoriso on koko ajan tauolla ja työnjälki huonoa. Eikä tauolla kuulu makoilla rivissä pitkin nurmialueita. Mutta mitä voi kaupungilta odottaa, ei mitään. Sääli on se, että ne saa palkkaa tollasesta lorvailusta!
- Anonyymi
Liekö sen kummempaa vakinaisen väen työskentelykään.. Kovin on hidasta jo aamusta työhön jalkautuminen. Aamujuorupalaveriko viivästyttää.. olemisesta maksaminen kuuluu asiaan.
- Anonyymi
Ne on nää kaupungin hommat sellaisia suojatyöpaikkoja. Ollaan tekevinään, mutta ei tehdä kuitenkaan.
- Anonyymi
MÄTIÄ JA MAITIAAAAAA T: kesätyöntekijät
- Anonyymi
Saamatonta sakkia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733814Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92041Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2291365- 1351266
- 1121158
- 1121138
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701050Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906