Sanna Marin on pääministeri, jonka vastuulla on koronan hoitokin

Kuka johtaa STM? Yksiselitteisesti MINISTERI KIURU. Kuka johtaa hallitusta? PÄÄMINiSTERI MARIN. Näillä demareilla ei taida olla mitään käsitystä yrityksen johtamisesta, tai nyt siis Suomen johtamisesta. Molemmat lomilla eikä paljon kiinnosta. Virkamiesten vika. Me ollaan vaan niiden esihenkilöitä. Kyllä on demareiden touhu muuttunut sitten maan hoidon ajalta.

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Piiloon nuo riettaat menee kun hankalia asioita.

    • Anonyymi

      Koronapandemian hoidossahan on jo selkeä marssijärjestys,esim:

      Lounais-Suomen ALUEHALLINTOVIRASTO on päättänyt laajentaa tällä hetkellä voimassa olevat tartuntatautilain 58 §:n mukaiset koronarajoitukset koskemaan kaikkia Varsinais-Suomen kuntia. Aiemmin rajoitukset ovat koskeneet Turun, Salon, Raision, Kaarinan ja Paraisten kuntia.

      Yleisötilaisuuksia ja yleisiä kokouksia voi edelleen järjestää sisätiloissa ja rajatuissa ulkotiloissa niin, että osallistujilla on mahdollisuus säilyttää riittävä etäisyys toisiinsa ja turvallisuus voidaan varmistaa koronavirustartuntojen ehkäisemiseksi. Rajoitus koskee yli 10 henkilön sisätilaisuuksia ja yli 50 henkilön tilaisuuksia alueellisesti rajatussa ulkotilassa. Määräys astuu voimaan torstaina 29. heinäkuuta ja se on voimassa 15.elokuuta asti.

      Ei tässä tarvita hallitusta eikä pääministeriä. Sehän olisi ihan absurdia että hallitus seuraisi ja johtaisia kaikkia aluehallintovirastoja!

    • Anonyymi

      Eipä ollut mitään järkeä aloittajan raapustuksessa, todennäköisesti persuli tai joku muu oikeistohörhö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2655
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2322
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      986
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      967
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      76
      870
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      73
      843
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      793
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      93
      772
    Aihe