Jämin tiehaarassa 261 tien varrella oleva useamman yrityksen mainospylväs kaipaisi ehkä hieman päivitystä,Jämijärvellä ei taida toimia enää esim.maalaistuote vataja, eikä ravintola pikkuknalli.
Jämille tulossa juuri isot sahtikisat ja markkinat ja niihin väkeä tuhansittain,joten ihan noin imago mielessäkin kannattaisi hoitaa kuntoon.
Mainostaulu kuntoon!
6
1401
Vastaukset
- Anonyymi
Lasse Pihlajamaan muistomerkin saisi siirtää Jämille tai siirtää Ikaalisiin, ottaisivat varmaan vastaan ilomielin. On liian kallis pytinki Jämijärven kunnalle, sähköineen ja aurauksineen ja muine kuluineen. Jämin mäellä se menisi lähes ilman huoltoa ja sähkö tulisi ihan kaapeleilla vierestä, nyt menee turhanaikaisia maksuja tyhjänpantista. Kuka enää haitarin kitkutusta kuuntelee ja edes tietää mikä muistomerkki se on, joutaisi jo museoon.
- Anonyymi
Irronneet kyltit oli vaan kiinnitetty takaisin, mutta loppuneiden firmojen kylttejä ei oltu otettu pois, vaikka sinne asti oli nosturilla menty, aika huono paikallistuntemus teknisellä toimistolla näyttää olevan.
- Anonyymi
Vihan ja väkivalta mainostaulu Tölli e
Ei sulje korvia . Puhelin - Anonyymi
Kylttiin kirjoitettava, Kunnanjohtajan paikka auki, jatkuva haku.
- Anonyymi
Onha Jämijärvellä Aiku, paras mies pitkään aikaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onha Jämijärvellä Aiku, paras mies pitkään aikaan
Aiku?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719807- 766800
- 286466
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996215Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv436079Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1045977- 635385
- 455110
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604440- 504040