Mä lähetän sinne linnun

Niin saat tietää.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Rauhankyyhkyn??

Äänestä

Paistiako?

Äänestä

Kirjekyyhky on eksynyt lähetä savumerkkejä

Äänestä

Lopeta toi teineily, kohta 50v.mies.

Äänestä
  • Näinpä

    Äänestä

Valomerkki olisi varmempi.

Äänestä

Lähetä vaan, jos se löytäis huomen aamulla sen madon. Oikeastaan voisit tulla tuomaan sen, koputa vaa etuoveen ni mä yritän herätä.

Äänestä

Muutto linnun!

Äänestä

Huomaatko lähettämäni linnun, takapihan puussa. Onhan se aikaisemminkin vartioinut siellä, olet jopa kuvannut sen...

Äänestä
  • Toki toki, ammuin sen

    Äänestä

  • Tarkoitatko sitä hauskaa harakkaa?

    Äänestä

Ei vaan lokin joka heitti sen läjän.

Äänestä

Linnustajan ansasta vai kokkolintu kynsineen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niin saat tietää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu