Templika kauppakeskus!

Anonyymi

Voisiko sen jo rakentaa. Tiilimaa-Center ei saanut tuulta alleen, vaikka oli jo olemassa todella hienot piirustukset kyseisestä liikkeestä. Tiet jäivät tyhjänpantiksi. Nyt olisi tilausta uudelle Templika kauppakeskukselle, joka olisi uuden ajan kauppakeskus. Templikassa olisi niin ajallista ravintoa, kuin hengen ravintoa ja kaikkea siltä väliltä. Joka ikinen ihminen tulisi siellä ravituksi. Templikassa voisi olla oikeastaan koko palvelutarjonta, mitä yhteiskunta voi kaikkinensa tarjota. Lääkäripalveluita, kuntosaleja, erilaisia virastoja, kirkon toimintoja, nuorisotoimintaa, kaupallisia palveluita ja taidepläjäyksiä. Templikaa odotellessa!

2

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ikinä mitään tuommosta vastenmielistä umpiota Nivalaan.
      Olemassaoleva pääkatu eli kylänraitti on niin ainutlaatusen mahtava, että kaikki haluais semmosen kyläänsä.

      Ajatelka a Ykan Savaria, kaihuesimerkkiä, voiko rumempaa rakennuskantaa löytää maan päältä!

      Se on vanahanaikanen, siinä pakokaasuissa kärrää sakki ympyrää autiolla asvaltilla On LUOTAANTYÖNTÄVÄ.

      Nivalassa pystytään parempaan Tiilimaata ei pilata!

      • Anonyymi

        Ylivieskan Savarikeskusta ei alkujaan suunniteltu tuollaiseksi. Siinähän oli S-Market. Mutta kun kilpailija täräytti Cittarin viereen entisen EuroSparin tiloihin laajentaen sitä, niin S-ryhmän oli vastattava kilipailuun ja täräyttivät vielä isomman Prisman, ettei varmasti jää kilipailussa kakkoseksi. Näin S-Marketin tilat jäivät tyhyjilleen ja sille keksittiin sitten uutta käyttöä. Ja mixi parkkipaikoista tuli tollaset? No Prisman luo piti tulla erilaiset tiet, jossa ajoväylä Prisman reunamaa pitkin ja Savarin ja Prisman parkkipaikat olisivat olleet yhteydessä toisiin. Valittajat valitti tien linjauksia ja sitten hätäisesti tie purettiin ja laitettiin menemään nykyisenlaisesti, joka kiemurtelee hullusti parkkipaikkoja kierrellen.
        Nivalassa tuskin käy samalla tavalla, koska ei ole samanlaista kilpailua kauppojen kanssa. Tällöin kilipailijat eivät voi valittaa tien linjauksistakaan ja kunnanisät saa rakentaa juuri sillä tavoin tiet, kun ne haluavat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2499
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1612
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      895
    4. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      97
      885
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      59
      808
    6. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      741
    7. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      740
    8. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      722
    9. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      719
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      655
    Aihe