Millainen joukkue persuilla on juuri nyt tapahtuvassa Kaljakellunnassa Keravanjoella?
Ovatko persut kaljakellumassa nyt?
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Suurin kaljatankki on kuulema persujen.
Hesan vasut kelluu veressä.
https://www.kansalainen.fi/yksi-kuoli-kaivohuoneen-tappelussa-poliisi-etsii-musta-ja-tummaihoisia-epailtyja/
Ennen homma oli yksikäsitteistä. Kaljatankki kulki Soinin mahassa.
Tarja sen kellunnan osaa, maksajana kansa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/db0c1c61-2fc6-4441-8a8e-6a99e92dae0a
Ei edelleenkään uutista mitä sinä persupakkomielteinen piruparka et kääntäisi koskemaan persuja.
Persut ihmettelevät kun ei kalja kellunutkaan.
Persujen+kaljakännijoukkue+aloitti+juuri+alkaneet+kisat+varaslähdöllä.+Vaan+mitä+tapahtuu+nyt.+Ei+ole+totta+persukännijoukkue+on+selvästi+suurissa+vaikeuksissa+ja+ovat+myllypadon+kohdalla+jo+sen+verran+juovuksissa+etteivät+selviä+vaikeasta+koskiosuudesta.
Persut+joutuivat+luovuttamaan+kun+heidän+amiraalinsa+ei+päässyt+sääntöjen+sallimassa+aikarajassa+ylös+koskisuvannosta.+Mitä+siellä+nyt+sitten+tapahtuu+?+Persut+ovat+nostaneet+salkoon+pääkallolipun+!+Tämä+ei+tiedä+mitään+muuta+kuin+totaalista+kaljasotaa+ja+eiköstä+vain+siellä+oteta+jo+miestä+väkevämpää+eri+Viron+pirtua.+On+se+suuri+vääryys+tämä+EU+joka+sallii+97+%:n+douppingin+käytön.+Ei+olisi+Kekkosen+aikana+tuollaisia+huumeita+sallittu+käytettävän.
No+nyt+ovat+pirtupersut+aloittaneet+juomalaulut.+Eihän+tuollaistä+känniäijien+molinää+kestä+sonninmullikatkaan.+Onneksi+Soldiers+of+Odinin+jokipoliisit+ovat+saanet+persut+rautoihin+joenpohjalle+ravunsyöteiksi.+
Kohoittakaamme+kolminkertainen+Eläköön-huuto+tämän+suuren+saavutuksen+johdosta.+Nop,+nop,+nop.+Kuka+siellä+takakatsomon+etualalla+siuhauttaa+kaljatölkkiä+auki+silloin+kun+pitäisi+juhlia+persujen+diskvaff...+,+disfa...+,+no+sitä+hylkäämistä,
Keihäsmatkamme on saapumassa Longinojan liittymään missä ei pitäisi olla mitään mielenkiintoista tapahtuvan kuten olemme edellisinä vuosina saanneet havaita. Hetkonen nyt täytyy ottaa hidastuskameran kuva mitä on tapahtumassa.
Ohho-ho. Vaaleanpunaisessa kuohuvassa vedessä on aivan selvästi pinnalle noussut U-47. Tämä ei voi tarkoittaa mitään muuta kuin sinimustat ovat odoitelleet tilaisuutta saadakseen himoitun rautaristin-kotkan käsivarsinauhan omeltua olkapäihinsä. Sinimustat ovat siirtyneet johtoon. Tämähän on varsinainen viestikilpailu kun persukapula kulkee vaikka ukot kaatuu.
Jäämme odoittamaan väliaikatilannetta Pirunkalliolta.
Täällä Pirunkallion erillinen tulenjohtoasema.
Pirtukeisareiden U-47 on juuri ohittamassa viimeistä edellisen ajanmittauspaikan. Paikalle saapuneessa yleisössä on selvästi havaittavissa vihamielistä suvakkiutta. No jo vain ovat ottaneet nämä suvakit kovat aseet käyttöön sillä kuohuviinipulloja on ravistettu ja nyt on sulkutuli aloitettu sinimustien sukellusveneen ollen tähtäimessä.
Nyt tuli paha osuma sinimustien kylpyammeeseen. U-47 alkoi juuri pyörimään holtittomasti ympyrää. Mikä tämän on aikaansaanut ? Arvelisin sinimustien olevan sen verran laskuhumalan puolella etteivät kykene saamaan tarvittavassa ajassa kulkupeliänsä hallintaansa.
Ei, ei sittenkään. U-47 jatkaa kulkuansa kohti keskipäivän aurinkoa samalla kun saamme toivottavasti sinne kotikatsomoihinkin kuuluvan Mikki Hiiri merihädässä lauleman kuuluessa aluksen sisätiloista. https://www.youtube.com/watch?v=qn3vwi7GjZE
Kaljamaha-kellunta lähenee kohti hoipertelevaa loppuansa. Mitenköhän tässä käynee.
Korvanappikuulokkeeseeni kuuluu koko ajan mayday mayday. Mitä on tapahtunut. Onko U-47:n keulaportti irronnut ja upottanut sankarillisen miehistömme. Jäämme odottamaan saksalaista tutkintakommisiota ja sen loppuraporttia.
Tämähän olisi aivan kamalaa jos persut olisivat uponneet joen pohjalle juuri ennen kunniakasta porilaisten marsiin soimista. Mitä näenkään. Joen pinnalla on havaittavissa ikäänkuin öljyläikkä. Mikä traakinen loppu sillä U-47 on selvästi harhautunut pääuomalle mikä päättyy jokipatoon kun olisi pitänyt kulkea sivu-uomalle mistä kalat kulkevat.
Olkoon tämä traakinen loppu viimeinen katastrooffi ja jokipato on purettava ettemme joutuisi kohtaamaan uudelleen vastaavanlaisia murhenäytelmiä. Valitettavasti joudun tuomaan julki jotta U-47 on törmännyt patoon ja uponnut vieden sankarimme vedenalle hukkuen.
Hieno raportointi tapahtumasta. 👍
Ettei se öljyläikkä olekin puolikas salmiakkikossupullo. Tätä menetystä persut surevat pitkään.
Eli persut voittivat kellunnan? Joukkueen varajäsen Heka kun on kellunut siinä ojassa jo pari viikkoa, tauotta. Onko kukaan käynyt tarkastamassa, onko se vielä hengissä? Heka kun ei ole ikinä ollut mikään hygienian ylin ystävä, joten hajusta ei voi päätellä onko jo raato.
Perussuomalaisten vastaava tapahtuma on kiljukellunta. Tapahtuma joudutaan järjestämään kaukana asutuksesta siitä aiheutuvan mölinän ja hajuhaittojen vuoksi.
Oliko vihreillä vaikeuksia täyttää kumivene luonnonkaasuilla vai mikä teitä taas mättää? SDP yritti varmaankin sosialisoida naapurin pumpun, mutta ei onnistunut. Kristilliset uskoivat veneen täyttyvän pyhällä hengellä. Vassarit "lainasivat" veneen, mutta eivät osanneet sitä täyttää onneksi lainoja ei tarvitse takaisin maksaa. RKP tyytyi rannalla nostelemaan skumppalaseja "hej ja.." Jos mukana oli persuja niin todennäköisesti kädentaitoisina henkilöinä oli rakennettu luja, tukeva lautta, joka kantaa.
Poliisilla ei ole vielä tietoa, montako persukellujaa on hukkunut.
Mielisairaat keskustelee tällä kertaa kaljakellunnasta, voi että.
Jotkut persut jatkoivat kelluntaa Vantaanjoelle ja sitä kautta merelle asti. Ovat nyt jo lähestymässä Viron rannikkoa.
Virolaiset laittavat kaljapersut koronakaranteeniin. Persut ilahtuvat tästä sillä he luulevat sen tarkoittavan ilmaista olutta kahdenviikon ajaksi.
Persupojat odottavat myös virolaista pamppua?
Se on jatkunut valuutankellunnasta alkaen humalatila.
Kelluvaa ei tarvitse naarata.....
Onko kaikki persujen kaljakellujat jo löydetty ja pistetty seinäjoelle menevään linja-autoon?