Sanna Marin hoitaa, ei hoida ?

Demarit ovat ihme muuleja, koronatartuntojen ollessa matalalla, hölmöt ylistää Marinia hyvästä koronan hoidosta, kiitos Sanna ym. hölypölypaskaa. Koronatartuntojen ollessa nousussa samat vajakit uikuttavat ettei se ole Sannan vika, mielenkiintoista !!!! Demarit ovat kaksinaamaista sakkia.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pissaliisat on nyt ihmeen hiljaa.

Äänestä

Demari yrittää varastaa aiheettoman kunnian, toisaalta syyttää muita mokatessaan itse, vai miten on?
Voisivatko nyt ne suuressa äänessä aina olevat Marin fanit vastata ????

Äänestä
  • Komudemuilla meni luu kurkkuun, aiheetontä älämölöä kyllä riittää.

    Äänestä

Markus Räikkönen lähetti hakemuksen eilen Pirkanmaan käräjäoikeudelle.

– Tämä oli kusettavan yhden startup-tarinan päätös. Yrityksellä ei ole ollut aktiivista toimintaa moneen vuoteen. Yrityksen kulut muodostuvat vuonna 2016–2017 toteutetun fintech-alan teknologiaprojektin tuotekehityslainasta.
Konkurssihakemuksen mukaan Prezellalla on noin 2  060 euroa rahavaroja pankissa. Velkaa on Valtiokonttorille runsaat 201  000 euroa ja Aito Säästöpankille runsaat 16  000 euroa.

Yrityksen toiminnan tarkoitus oli vain röyhkeästi käyttää valtion tukivaroja pääministerin perheen rahoittamiseen.
Kaikkein hankalinta yrityksessä oli vetävän ja tyylikkään nimen kesiminen, jolla voitaisiin tehokkaasti päästä verovaroihin käsiksi.
Asiaa merkittävästi autoi Marinin korkea poliittinen asema, kuka tervejärkinen valtion lainan myöntäjä voisi panna vastaa, uraputki kääntyisi jyrkään laskuun.
Yrityksellä ei ollut minkäänlaista tuloksenteko kykyä, se perustettiin puhtaasti huijaus tarkoituksessa.
Missään tapauksessa kävelevä anteeksipyyntö Marinin siippa ei yksin ole petokseen syyllinen vaan hänen Marininsa on ollut pääsuunnitelian ja näin todellisuudessa on pää vastuussa rötöksestä.

Äänestä

Kun rahaa häviää tai kavalluksesta kyse, taustalla aina demari, onko pölliminen verenperintö?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Demarit ovat ihme muuleja, koronatartuntojen ollessa matalalla, hölmöt ylistää Marinia hyvästä koronan hoidosta, kiitos Sanna ym. hölypölypaskaa. Koronatartuntojen ollessa nousussa samat vajakit uikuttavat ettei se ole Sannan vika, mielenkiintoista !!!! Demarit ovat kaksinaamaista sakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu