Kiinteistöhuolto Oulussa 2021 kokemuksia

Anonyymi

Olemme pieni 9 asunnon taloyhtiö ja aiomme kilpailuttaa kiinteistöhuollon nyt syksyllä. Kertokaa kokemuksia hyvistä kiinteistöhuoltofirmoista Oulussa! Entä talvikunnossapito ? Kannattaisiko kilpailuttaa erikseen auraus ?

4

1798

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kotikatu jyrää pihoja turhaan. Auraa olematonta lunta pihalta melkein joka päivä. Tuli meidänkin rivitalon pihalle neljä päivää ennen joulua jyräämään pihan että muka hiekka nousee pintaa. Ei ollut liukkaita tiedossa. Ei mitään hyötyä. Muutaman päivän jälkeen siitä tuli pukkaamaan olematonta lunta. Eikä hiekkaa ollut senkään vertaa sen jälkeen. Melkein joka päivä käy jotain höpöpöä tekemässä. Rahastuksen makua koko homma. Pitää varmaan keksiä työmiehille töitä ja firmalle rahaa . Tuntiveloitus vaikka tekevät vain 15 min.hommia. Tietenkin kaikilla muillakin on tuntiveloitus. Älkää vain ottako kotimatka noin pieneen taloyhtiöön. Maksaa maltaita tyhjästä työstä.

      • Anonyymi

        Lunta rivitalon pihalla 2 millimetriä. Kotikatu tuli auraamaan olematonta lunta. Viikon sisällä käynyt pihalla jyrrämässä useameampana päivänä olematonta lunta pukkaamassa. Muutama viikko sitten kävi hiekoittamassa koneella rivitalon pihan. Keskeltä pihan käytävät vain hiekoitti koneella. Sen jälkeen seuraavana päivänä kävi kotikadun mies heittämässä muutaman kauhallisen hiekkaa käsin postiluukkujen eteen. Erikseen tietenkin velottivat kahdesta reissusta. Ei mitään järkeä muuta kuin rahastusta vain.


    • Anonyymi

      Jos haluatte laatua, niin ottakaa Jernvall. Tosin olen kuullut, että ottaa ainoastaan Heinäpään kiinteistöjä hoitaakseen. Kuka tuon saa, niin ei tarvitse valittaa. Voi vaan ihailla hyvin hoidettua pihaa. Kesät talvet.

    • Anonyymi

      Noin pienessä yhtiössä kiinteistöhuolto yli tuplaa vastikkeen. Pihatalkoitakin voi miettiä jos ei ole paljoa vuokraluukkuja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      48
      7425
    2. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      65
      7137
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      157
      6734
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      35
      5757
    5. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      12
      5752
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      70
      5647
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5415
    8. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      21
      5362
    9. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      11
      5175
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      106
      5035
    Aihe