Oleva koronan neljäs aalto on erilainen kuin aiemmat aallot

Pääministeri hukassa ?
Esitetään Suomeen uutta rajoitusten ”matokuuria”.
Nyt on kohta pakko pääministerinkin tulla esille, alkaa niin olemaan jo kansallinen hätä kädessä. Vaikkei Sannan taidot siihen auta, pitää kuitenkin olla pääministeri instituutio mukana, vaikkei Sanna Marin siinä mukana olisikaan.

Kun koronan toinen aalto jylläsi Suomessa ennen viime vuodenvaihdetta, oli tavanomaista, että tehohoidossa oli päivittäin 20–30 henkilöä ja koronakuolemia raportoitiin 5–10 päivässä.

7

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokoomuksen Petteri Orpo niitä matokuureja vain esittää, kun puolueensa ei keksi järkevämpää syytä astua median eteen.

      • Anonyymi

        Väärin !
        Nyt esitti mm >>Pitääkö Suomi taas sulkea? ”Muuttunut yhteys” koronakuolemien ja tautitapausten välillä havaittu
        Professori Martin Scheinin esitti Suomeen uutta rajoitusten ”matokuuria”<<

        Tämä sentään on punavihreän ytimessä, että arvostelit häntä kin. HIHHULI ! paremminkin.


    • Anonyymi

      Lääketieteen-tohtori = lääketieteen tohtori, alkaa niin olemaan = alkaa niin olla, pääministeri instituutio = pääministeri-instituutio

      • Anonyymi

        Miten kirjoitetaan 'pääministeri-piilossa'


    • Ei kuitenkaan merkittävämpiä tappioita kuin normaalissa kausiflunssassa!

      • Kyllä tämä on vaarallisempaa, ja tarttuvaa. Aasialainen oli 57-58, sekään ei vedä vertoja koronalle. Aasialaiseen kuoli muistaakseni 3000 Suomalaista,jonka sairasti suuriosa kansasta. Oli penissiliini jo apuna kun keuhkoihin iski bakteerit, jolla saatiin sen lisävaikutus torjuttua.
        Korona paljon vaarallisempi muoto, esim verraten moniin kausiflunssiin, jotka menee päivissä ohi, ainakin viikoissa.


      • Persu_ kirjoitti:

        Kyllä tämä on vaarallisempaa, ja tarttuvaa. Aasialainen oli 57-58, sekään ei vedä vertoja koronalle. Aasialaiseen kuoli muistaakseni 3000 Suomalaista,jonka sairasti suuriosa kansasta. Oli penissiliini jo apuna kun keuhkoihin iski bakteerit, jolla saatiin sen lisävaikutus torjuttua.
        Korona paljon vaarallisempi muoto, esim verraten moniin kausiflunssiin, jotka menee päivissä ohi, ainakin viikoissa.

        Keskivaikeasta flunnssasta on edelleen kyse, Mitkään faktat eivät muuta osoita.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4320
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      89
      3576
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe