Kaikki treenivideonsa someen aina, pitää näyttää kattokaa mä osaan venytellä kuminauhalla ja heittää palloa. Tyrkyllä pitää olla treenatessakin. Mara kyllä ykkönen naamansa esittelyssä. T. Ei kade
Miksi Martina kuvaa
Anonyymi
102808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 102
Vanhimmat
V.. tu, sä oot nolo🤦♀️
Älä seuraa Maraa, jos noin kovasti menee tunteisiin.
Jos se jois viiniä joka päivä dinnerien kera, niin millasen aloituksen siitä saisit aikaan? Ps. Kateellisuus saa aikaan just näitä noloja aloituksia..
Kateellisuuskortti pelattu!
Tässä ketjussa ei oo enää käytettävissä 🤣
Tietenkin voi seurata, mutta voi myös kyseenalaistaa asioita !!!!!
Noloa reenausta ei mitn tekemistä lajiharjoittelun kanssa, ei kukaan tommosia pelle reenejä vedä jos oikeesti meinais vetää läpi trialthon kisat, mut tietty jos tietää etukäteen että keskeyttää takareisivammaan jota pohjustettu jo etukäteen
Näitä pelletreenejä teki Hannukin koko ammattilaisuran ajan ja jatkuvasti. Eli kaikki ammattilaisurheilijat on pellejä.
Voi herranpieksut . Tottakai kuvaa sehän kuuluu hänen työnkuvaan . Mainostamista
Jos puhut monikossa, niin verbi pitää myös olla monikossa, kyllä se pitäisi jo peruskoulussa oppia !!!..... " ammattiurheilijat ovat pellejä "....
Tämä juuri.👍
Teiniangsti asialla
En todellakaan ole teini, mutta tuntuu että näillä " some mainostajilla " on jäänyt koulut käymättä, tietääkseni näitä asioita opetetaan jo peruskoulussa ???
Voi kamala kun joku on tehnyt ison mokan.
Kyllä on. Martina hatereita veetuttaa suunnattomasti Martinan energia ja määrätietoisuus. Eikä vähiten siitä syystä, että Belorf haahuilee vuodesta toiseen vailla mitään päämäärää elättäjältä elättäjälle ja päivänsä koostuu aamupalan tekemisestä (silloin harvoin kun jaksaa itse tehdä) ja itsensä kuvaamisesta ja ankarasta filtteröimisestä. Näiden raskaiden puhteiden jälkeen loputtomia päiväunia ja suurin suoritus on, kun jaksaa juuri ja juuri lähteä salille kuvaamaan itseään. Kun jaksaa. Ei joka viikko.
Kyseenalaistaessa olisi toki hyvä olla edes jonkinlaista ymmärrystä aiheesta mitä ryhtyy kyseenalaistamaan. Just saying.
Toki. Ihan surkeaa treenaamista kaikilla muilla paitsi palstan superosaajilla, jotka tekevät itsensä täysin naurettaviksi kerta toisensa jälkeen.
Kyllä voi käyttää ja tottahan se on, kateellisia riittää.
Täytyykö sen urheiluvaatefirman takia esittää? Puma sentään tajusi poistua takavasempaan.
Kuinka pitkälle Hannu pääsi kuminauhoja venyttämällä? Niinpä niin...
Kukaan järjellä varustettu ei todellakaan ole Maralle kateellinen, miksi ja mistä olisi kade kaikkeen liikkuvaan salamavauhtia rakastuva tyrkky, ja monet miehet läpikäyneenä, ym. ym.
Minä voin sanoa olevani Martinalle vähän kateellinen. Helkutin hyvin kunnostaan ja hyvinvoinnistaan huolta pitävä nainen ja nelikymppiseksi ihan näpsäkän näköinen. Ja kroppa on timmissä kunnossa, pakko sanoa että ne keinokuituiset kalsarit, jotka oli Sofialla festareilla, olis jotenkin olleet Martinalla paremman näköiset. En halua naisia vertailla, mutta minun mielipide. En seuraa kumpaakaan naista.
Ketään ei kiinnosta sinun mielipiteesi.
Haaskalintuja koko porukka, elariripullan ja kaiken materian kimpussa
Kyllä kiinnostaa. Rehellinen totuuteen perustuva mielipide kiinnostaa aina.
Eri
Ei ole mikään ”monia miehiä läpikäynyt”, normaalisti ollut mieskavereita, monella paljon enemmän. Eikä hänen tarvitse mikään nunna olla, elämme 2000-luvulla.
Mikä sinä olet siitä päättämään mikä muita kiinnostaa?
Sinun mielipiteesi kiinnostaa vielä vähemmän eli ei tippaakaan.
Ennen koronaa Lapin lomakohteissa viikon reissussa naisilla oli joka päivälle eri sänkykumppani! Ja kaiken lisäksi naimisissa olevia molemmat osapuolet.
Tämä on juorupalsta, ei mielipide.
Mara aloitti huorihommat jo 90-luvulla, silloin ponkaisi julkisuuteen salarakkaana, juorulehden ostamilla kumitisseillä ja alastonkuvilla. On käynyt läpi kaikki vähänkin julkkikset jotka olleet tarpeeksi sekavassa mielentilassa.
Ja se jumppa on kyllä ihan kuin päiväkodissa. Kuka on tuo "valmentaja" joka pilaa maineensa?
Suomen alppijoukkueen valmentaja.
Että revi siitä.
Näin on, mutta tälläista valmennusta käytetään todella monessa lajissa. Nimeltään fysiikatreeni, mutta turha täällä on selittää, kun muutama ei ymmärrä tätä kuitenkaan.
Ja Suomen alppijoukkue on ????? Ei heitä montaa ole , eli ei ole työsarkaa hänellä kovin paljon.
Se kirjoitetaan " fysiikkatreeni " , mutta turha täällä on selittää, kun ette kouluja ole käyneet kuitenkaan !!!!!
Älä vaahtoo. Minä oon kyllä ihan tarpeeksi kouluja käynyt ja hyvässä ammatissa oikeikirjoituksessa olen ollut kyllä haka.
Mutta ei tää palsta ole mikään kirjakielen oikeinkirjoituskoe, eikä koulutason mittari. Riittää, kun sanoo sanottavansa niin, että toisetkin ymmärtää, mitä tarkoitetaan.
”fysiikkatreeni”. Ei välimerkkiä lainausmerkin jälkeen tai ennen sitä. Jäikö kesken? Koulu.
No toisesta lauseesta puuttui jokunen välimerkki. että sikäli et ihan haka.
Ja tämän ammattivalmentajan nimi on?
Taidat nyt itse vaahdota yli laitojen. Hyvä olisi jokaisen kirjakielellä kirjoitella, niin että asia tulee ymmärretyksi !
Tarkista asia ns. Kielikellosta, niin sieltä selviää, mutta et edes tiedä koko julkaisua.
Juuri näin ja ennakoiva tekstinsyöttö tekee välillä tepposia. Minä en tarkista tekstiä näin epävirallisilla sivuilla koskaan.
Mitä sieltä selviää? Lainausmerkin jälkeen ei tule välilyöntiä.
Nyt kyllä oot nolon tietämätön kaikesta, ja silti meuhkaat täällä hölmöytesi julki.
Vaikene nyt hyvä hölmö ennen kuin nolaat itsesi lopullisesti. Tai no, meni jo.
Liikkuvuutta treenaa ja tästä porukasta ei kukaan aiheesta mitään tajua. Helmiä sioille sanoisinko.
Petri Halonen. Ja kova valmentaja onkin, mutta mitäpä te siitä sohvaperunat tajuatte.
ap on tyhmä koska ei tajua että somessa esilläolo on Martinan duunia. mutta eihän toi mitään uutta ole. katkeruus ja kateus tekee tyhmäksi. se on hienoa että Martina osaa pysytellä kaiken kateuden yläpuolella.
Siis mitä, somessa esilläolo on jonkun duunia, no siinä ei sitten älyä paljon tarvita, hohhoijaa
No eikös se Sofiakin tee "duunia somessa" hmm. lemppari ruikkari😊
Et paljon yksinkertaisempi voi olla? Minä seuraan Martinaa ja odotan sen liikkuvan. En todellakaan seuraisi, jos olisi viinilasi jatkuvasti kädessä. Niitäkin on ja voit seurata sellaisia julkkiksia, jos on lähempänä sinun arvoja.
Hannu ja Martina väittävät, että 15 minuuttia kestää Nuuksion kallioille Hgistä !!
Aika ylinopeutta pitää Fiatilla porhaltaa, jos siinä ajassa sinne ehtii, ei taida ehtiä edes citystä ulos ( liikennevalot ym ).
👍👍😄
Kukaan ei ole kiinnostunut mitä sinä seuraat.
Taas kerran tämä kateuskortti, ei sellaiselle tyhjäpäälle, kuin Martina voi olla kateellinen, ei vaikka omistaisi kivitalon. Martinan kirjoittamaa..." draumaattinen " hiihto loma viikko " ym. lista on loputon. Mannerheim perusti Hgin....joten antakaa jo olla tämä hehkutus !
No sitähän se on. Kyllä minä ainakin tajuan, kelpaisi Martinan seuraajamäärät sekä diilit. Sinä sitä et varmaan 35 seuraajalla tajua. Itselläni sentään on jo yli 1000 seuraajaa.
Sinä seuraat tietä jääkaapilta sohvalle, selvästi.
Mikähän olisi Maran seuraajamäärä ilman Aasiasta ostettuja... Instaan kommentoijat noin 5-7 ihmistä aina kaikki samoja😄
En paukuttaisi henkseleitä jos vähintäänkin puolet seuraajista Aasiasta ostettuja valeseuraajia. Mutta Martinalle käy kaikki feikkaus 🌝
Totuus on se, ettei tuo enää mitään uutta ja innostavaa, junnaa paikoillaan kun muut menevät ajassa eteenpäin.
Totuus on se, että jos meinaa pysyä kunnossa, on "junnattava" ja tehtävä säännöllisesti toistoja. Muuten kroppa ja liikkuvuus repsahtaa (kuten pambers-sofialle käynyt, kun esittelee pelkkiä merkkituotteita ja muutakin hölynpölyä).
Niin kauan pysytään kuosissa, kun sen eteen tehdään jotain. Martina tällä näyttää, että on vaan jaksettava, jos meinaa pysyä sykkeessä mukana.
Lisäksi "valmentajatkin" tarvitsevat valmentajaa. Tämä ehkä tulee joillekin yllätyksenä, luulee että kerran elämässä käydään urheilemassa ja se on siinä.
Fysiikan lait vain tulevat vastaan, maan vetovoima vaan vetää leuat, allit jne mukaansa ja vauhdilla. Paluuta ei oleta.
Kyllä, käy juuri niinkuin Sofialle. Takapuoli roikkuu polvissa. Martinalla on hyvä kroppa. Ja johtuu juuri tuosta liikkumisesta. Mahtaisi olla kauheannäköinen hänkin, jos elintavat olisi toiset.
Aika inspiroivaa nähdä, miten kahdella eri naisella on erilaiset kropat, kun harrastukset on erilaiset.
Lopetin Maran seuraamisen jo ajat sitten...ei vaan jaksa katella kun aikuinen nainen vetää jotain kuminauha jumppaa tai polvillaan oloa aamusta iltaan sitten joku smootien teko mitään muuta ei syödä ja kiitollinen ,siunattu vaikka maapallo pamahtaisi.Ps. en oo kade enkä karannut mistään.
Pakko mainita että "en oo kade enkä karannut mistään" koska kirjoituksesta saa sen käsityksen.
En seuraa minäkään, ei pysy enää mielenkiintoisena, junnaa paikoillaan ja tämä Hannu peesaa kaikessa, ei hyvä.
Mistä tiedät, että Hannu peesaa? 😉😉
Hitsi kun hyvä asia, ettet enää seuraa, toivottavasti et enää tännekkään ruksaile Martinasta mitään. KIITOS.
Ei vastaa sinun arvomaailmaa, joten kannataa etsiä joku joka kiinnostaa.
Sanoit tuon jo tuossa vähän ylempänä🙈🙈🙈, mutta voihan kommentin toki kirjoittaa useastikin muutaman minuutin välein. Tv. junnaaja
Onhan täällä paljon muitakin kuin vaan tämä ikäloppu Martina !
Just näin ! Ketä kiinnostaa seuraako joku nobody Martinaa vai ei.
Martina = Nobody
Fanit ja valmennusten ostajat katsovat näitä Martinan videoita ja rahoittavat täten hänen duuniaan. Itse en seuraa häntä (juuri ollenkaan) ja valmennuksiaan en ostaisi vaikka maksettaisi :D
Juuri näin ja minä olen asiakas. Jos alkaa laiskotuttamaan, niinkuin nyt tekee, niin menen katsomaan Martinan instaa ja lähden lenkille. Välillä tietysti ostan jonkun valmennuksen.
En ole fani, mutta ostan tuotetta, joka sopii minulle ja hinta/laatusuhde on kohdillaan. Mutta kaikki saa tehdä omat valintansa.
Oikein " laiskotuttamaan "....hyvä Martina !
Miksi mua pitäisi kiinnostaa ostatko Martinan valmennuksia vai et ? Ei kiinnosta pätkääkään.
Haloo mikäs vika sanassa "laiskotuttamaan" on, minä ainakin ymmärsin sanan merkityksen oikein hyvin.
Eiköhän tuo matami ole jo niin nähty.
Eli voit rauhassa lopettaa hänen haukkumisen ja mustamaalaamisen.
Rakkautta ja rauhaa kaikille ♥️
Juu, minä tykkään Martinasta ja hänen urheilullusuudesta, koska olen siitä itsekkin kiinnostunut, siis kunnon kohotuksen kannalta. Mutta kaikki seuraa sitä mikä kiinnostaa. Minä osaan pitää viinilasia kädessä, osaan laittaa leivän päälle vihannekset, ulkoiluttaa koirat ja käyn joskus ulkonakin syömässä. Mutta olen laiska lähtemään liikkeelle. Siksi seuraan tuota "matamia".
Ei ketään kiinnosta mitä sinä seuraat ja miten elät.
Voi onpa teiniangstien ahdistus huipussa. 😄
No käyhän se liikunnasta sekin, kun seuraat Martinaa.....hahhhaaa
Tämä palsta on julkkisjuoruille.
Onko pakko katsoa,osaatko sanoa miksi.Tyhmä ihminen.
Martina sanoin.painu vittuun .luin Iltasanomista
Minusta on ihana seurata Martinaa, ihania videoita Lapista, Nuuksiosta, Helsingin puistoista, pyörälenkkejä ja ulkotreeniä urheilukentillä. Nuo ihanat videot kannustavat liikkumaan luonnossa omaa kuntoa huoltaen ja mieltä virkistäen. Tuota kaikkea voi touhuta siipan tai ystävän kanssa lähes ilmaiseksi. Elämässä kannattaa löytää hyvää kaikesta eikä kylvää ikäviä ajatuksiaan toisille.
Ketään ei kiinnosta sinun tekemiset.
Ei voi puhua muiden puolesta. Minusta kommentti oli mukava ja kannustava. Luulen, että moni muukin on samaa mieltä kanssani, eli sitä lainaten
" Elämässä kannattaa löytää hyvää kaikesta eikä kylvää ikäviä ajatuksiaan toisille"
Kyllä kiinnostaa. Hyvä kommentti missä perusteltiin mielipiteitä ja kiinnostuksen kohteita. Jotain aivan muuta kuin jankkaava ja valheisiin perustuva lapsellinen lynkkaaminen vailla mitään oikeaa syytä.
Hirveä itserakas ja tekopyhä ämmä.
Äläs ny, tykkäät kuiteskin.
Miksi ei kuvaisi ??? Omien valkkujensa ohessa kuvaa omia treenejään kiinnostuneille. Pysy pois Martinan instasta, jos tekee häijyä katsoa energistä ja oikeasti treenaavaa naista. Päiväunia, dinnereitä ja drinksua näet muiden stooreissa mikäli ne on enemmän lähellä sydäntäsi ja ominta sinua.
Kateellinen Maralle, tykkää iskeä varattuja miehiä, jättää 1 vuotiaan lapsen ja aviomiehensä, että saa nauttia toisesta miehestä, tulee myöhemmin kotiin polvet ruvella. Sitäkö pitäisi kadehtia, viettää yön jonkun laulajan kanssa, aviomies saa viettää taas yön yksin. En todellakaan kadehdi pettäjää.
Miksi sinä Eskoa noin paljon rakastat? Esko on vapaa, vink vink. Ei taida huolia sinua.
Kiellät vaan tunteesi Martinaa kohtaan, Rakastunut sinä häneen olet.
20 vuotta olet maanisesti seurannut ja haukkunut.
Jos et hänestä pitäisi et seuraisi, mutta seuraat, niin rakastat häntä ja et pääse siitä tunteesta eroon.
Itsekäs nainen!!!Keinotekoinen tisseistä tukkaan.
Oletko seonnut😅
Kuinka moni tänne palstalle kirjoittaja on romani?
Nyt osuit asian ytimeen.
Seuraan ja tulen seuraamaan. Rakastan ampua sen sanomisia alas!