Kangasniemen Siirtolapuutarha vuokraa siirtolapuutarhamökkejä ainoana suomessa. Mökit rakennettu ympärivuotiseen käyttöön.
Meillä: Asutaan, tehdään etätöitä, lomaillaan, hoidetaan kuntoa ja puutarhaa, saunotaan, juhlitaan, kalastetaan, marjastetaan, ollaan vaan.
Vuokraa ihana mökki: päiväksi, vkl, viikoksi, kk, kesäksi, vuosiksi.
Mökit 1-16 on 25-55m2. Vuodepaikkoja 2-5
Tilavat puutarhapihat 400-640m2, Ihan oikeesti tilaa viljellä.
ALUEELLA puulämmitteinen sauna (vesi wc ), pukuhuone, suihkut.
Pukuhuoneessa pyykinpesukone käytössä.
Grillikatos vapaassa käytössä.
Rantasauna, grillikatos, laituri, veneet, uimaranta 400m mökiltä.
Upea valmis puutarhapiha. Saat poimia ilmaiseksi puutarhan satoa vuokra-aikana.
Kalustettujen mökkien varustus:
Sähkölämmitys ja/tai kamina, jääkaappi, pakastin, mikro, kahvin- ja veden keitin, sähköhella, viemäri, TV, radio, astiasto 4-6:lle, ruuanteko välineet, peitteet ja tyynyt, ym. perus tarviketta. Porakaivo vesi tulee mökkiin ajalla toukokuusta marraskuuhun, talvella vesi kanisterilla saunalta.
Osassa mökeissä sisä-ekowc, pihassa varasto/ekowc.
Saunalla vesi-wc koko vuoden käytössä, mökeistä 20-90m.
Miesten ja naisten saunavuorot 3 krt viikossa, mökkikohtainen saunavuoro varattavissa. Suihkut vapaassa käytössä.
Kauppaan Kangasniemelle 22 km.
Hinnat: viikko 270 eur/vk eur, heinäkuu 360 €, Juhannusviikko/juhannus 320-360 eur, Kuukausi 495-690 eur , Vuosisopimus 348 eur ja 398 eur/kk. pe-su 150 eur, yö 50 eur. https://siirtolapuutarha.kuvat.fi/kuvat/ Siikaseläntie 218, Kangasniemi.
Timo Lahtinen puh. 0400-437650 [email protected]
Mitä mieltä olet jos voisit VUOKRATA Siirtolapuutarha mökin
3
1232
Vastaukset
- Anonyymi
On tuo ainakin helpompi ja halvempi kuin pitää omaa mökkiä ja seuraa on halukkaalle naapurissa. Siellä on vähän kuin caravan-alueella - vain pyörät puuttuu asunnon alta.
- Anonyymi
Riippuu monesta asiasta, kiinnostaako. Plussana tietenkin, että rahat eivät ole kiinni mökin omistamisesta.
Pitäisi vuokrata aina koko kaudeksi kerralla, jos haluaa viljellä jotakin, useiksi vuosiksi jos haluaa istuttaa esim. hedelmäpuita, jotka sitten kuitenkin jäävät seuraavan vuokralaisen iloksi ilman korvausta. Entä kuinka käytännön asiat, esim mökin huolto? Sisältyykö kunnossapito hintaan? Ja saako pidempiaikainen vuokralainen tehdä mökkiin ja puutarhaan muutoksia niin kuin ”oikeassa” siirtolapuutarhassa, jossa mökki omistetaan ja palstasta maksetaan vuokraa joko kunnalle tai siirtolapuutarhayhdistykselle. - Anonyymi
Onhan tuo oiva tapa kokeilla siirtolapuutarhamökkeilyä, mutta pidemmän päälle tulee kyllä edullisemmaksi ostaa oma mökki. Varsinkin kun mökin voi myös tulevaisuudessa myydä, eivätkä hinnat ole ainakaan Tampereella laskusuunnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328406Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5037676SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2235724Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en994805Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1714526Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144236Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850