OSUUSKAUPAN KUKAT

Voi taivahan vallat!
Sinne oli saapunut kiinanruusuja, jotka kuin tikutettu täynnänsä syöpäläisiä.
Vielä vierellään soilikeita, itikat on tarttuneet niihin.

Hävittäkää kukkahökkeli pois kokonaan, se on rumistus suorastaan.
Ei vastaa tarkoitustaan.
Laaksojen-Rauta on vienyt kukkapisneksen itselleen, työntekijät mukanaan, jonka olette takuulla huomanneet. HYH-HYH!
12760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minulla kuoli laventeli kans samoin tein. Ei hyvä!

Äänestä

Halpahallissa on hyvin hoidetut kukkaset👍

Äänestä
  • En oo koskaan saanu toukkasia taimia muualta ku Kärkkäiseltä, vaikka oon jo 100 vuotias. Liekö nuo nostaneet tasuaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En oo koskaan saanu toukkasia taimia muualta ku Kärkkäiseltä, vaikka oon jo 100 vuotias. Liekö nuo nostaneet tasuaan?

    Minä oon kohta 200 vuotta ja oon sitä mieltä että mene sanomaan johtajalle tai sen rouvalle notta teitin ruusut on täynnänsä matosia,nuoriso näkkyy kutevan apulantasäkkien takana

    Äänestä

Halpa- Hallissa oli silloin hyvät ja hyvinhoidetut kukat myynnissä, kun siellä oli se nuori rouvashenkilö myyjänä, joka piti kukkamyynnistä ja niitten kastelusta ja hoidosta hyvän huolen.

Nykyisin tahtovat kuolla ja näivettyä kuivuuteen, kun niitä ei kastella, nuutuvat ennen aikojaan !

Äänestä

Tehän olette parrailleen tulossa 100- ja 200-vuotiaat, kuitenkin näkö on saattanut hiukkasen heikentyä. Silloin ei välttämättä huomaa syöpäläisiä.

Ihan totta, häkki on kauhistus kaupan nurkalla.

Äänestä
  • Mainitsimme kerran H-hallilla että noita kulkija pitäisi kastella kun ovat niin kuivina,kassalla oleva tyttö sanoi että meille on sanottu että kulkija ei saa kastella,hämmästyimme että niinkö on asiat,siksi siellä olevat kukka raukat nääntyi kuivuuteen jonkun päivän päästä kun ne on tuotu sinne myyntiin.

    Äänestä

  • Joo uskotaan, uskotaan, ei me oo sinne ees vilikastu!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo uskotaan, uskotaan, ei me oo sinne ees vilikastu!

    Tarkotin sitä häkkiä en halapahallia.

    Äänestä

Kyllä, tuo kukkahäkki on suuri häpeä meille, jotka olemme kaupan jäseniä olleet yli muistoisen ajan.

VOITTEKO PURKAA SEN VÄLITTÖMÄSTI?

Äänestä

No voi hyrsyn-myrsy.

Tarttee vissiin sitten niin koota oma kukkapaketti ojanvierustoilta nypityistä suolaheinistä, pietaryrteistä ja pallokukista.

Mikä teidän maakuntien persuasukkien elämää riepoo niin paljon ettette itse ole valmiita maksamaan kaltaistenne persuyrittäjien työnteosta yhtään mitään. Helsinkiläisten pitää nuokin kukkapaketit maksaa sillä helsinkiläiset ovat pahempia loisivia suopursuyrttijä kuin mitä ovat maakuntien kukkakauppiasyrittäjä-persut.

Suomi takaisin ja myös kiinanruusut.

Äänestä

Teidän kauppa on kuorman viimeinen ,tulee huonoin tavara

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voi taivahan vallat!
Sinne oli saapunut kiinanruusuja, jotka kuin tikutettu täynnänsä syöpäläisiä.
Vielä vierellään soilikeita, itikat on tarttuneet niihin.

Hävittäkää kukkahökkeli pois kokonaan, se on rumistus suorastaan.
Ei vastaa tarkoitustaan.
Laaksojen-Rauta on vienyt kukkapisneksen itselleen, työntekijät mukanaan, jonka olette takuulla huomanneet. HYH-HYH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu