Kyllä nyt on komea koirapuisto Pieksämäellä. Pitäkäähän puisto siistinä.
Hieno koirapuisto!!
Anonyymi
18747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Astuin jo tuoreeseen paskaan.
Kjäh kjäh! Katsoisin mihin astut pöljä.
Paljonko sen käyttö maksaa?
Onko huolto-ajoa ajaa koirapuiston portille autolla.
Haista, sanonko minkä? Koiran jätös.
Tyypillistä pieksun tyhmille autoilijoille! Samaa ne harrastaa kun vievät pentujaan lasten leikkipuistoon. Ajetaan portille saakka.
Pieksämökeläisillä kun ei ole sen vertaa älliä että tajuaisivat mihin voi ajaa autolla ja mihin ei. Jos vain mahtuisi niin ajaisivat jotkut vaikka kauppaan sisälle autolla. Todella laiskoja. Koiraa lähdetään ulkoiluttamaan niin ei viitsitä kävellä muutamaa kymmentä metriä.
Sama koskee avantouimareita ja veneille menijöitä. Sekään ei ole huoltoajoa, kuten ei myöskään makkaranpaistoon ajaminen.
Eihän siinä tanassa ole venepaikkoja. Ai vastaan vesillelasku paikka ja siihen nyt täytyy autolla ajaa koska joutuu veneen viemään rantaan.
Olihan kesällä nuotiopaikan viereen nurmikolle joku teinilauma ajanut auton.
Suosittelen hakeutumista optikolle jos et näe niitä venepaikkoja....
Talviuimareiden rannassa ei ole venepaikkoja.
Olet siis sokea
Ne on vierasvenelaituripaikkoja. Ei varsinaisia kaupungin venepaikkoja, venepaikat sijaitsee Tahinniemessä sekä Nykäläntien rannassa.
Aloit siis saivartelemaan kun tajusit olevasi väärässä...
Homma hoituu.kun kyseinen liikenne merkki poistetaan..Helppo homma..Maalaisjärkeä voi käyttää..Venelaskupaikallle autolla kun pitää ajaa..
Itse et nyt tajua..veneenlaskupaikka/vierasvenepaikat on eri asia kun kaupungin tarjoamat maksulliset venepaikat.
Taidat olla pahasti vielä sukurutsauksen runtelema.
Pieksussa on tyyli pysäköidä auto puoliksi jalkakäytävälle vaikka kadut on leveät kuin Moskovassa! Muualla tuollaisesta pysäköintityylistä tulee sakot.
Tänään kävin koirapuisto katsomassa vaikka ei ole koiraa, eipä näkynyt yhtään venettä talviuimareiden rannassa.