!!!!!!!!!!!!!!!!raspauksesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ajattelin vaan kysellä että minkäs ikäsenä niitä hepon hampaita pitäs alkaa raspailemaa...???:)
4229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

neljä vuotiaasta ----> kerran vuodessa:)
Tohonkin ois varmaan löytyny netistä vastaus jos oisit jaksanu ettiä... ja raspaajaltakin sitä voi tiedustella(raspaaja= eläinlääkäri) ;)

Äänestä
  • no kiitos kuitenkin vastauksesta!;)

    Äänestä

  • mun issikka on jo kohta 8-vuotias eikä sitä oo koskaan raspattu!!et jokainen hepo on yksilöllinen!!

    Äänestä

  • srjn kirjoitti:

    mun issikka on jo kohta 8-vuotias eikä sitä oo koskaan raspattu!!et jokainen hepo on yksilöllinen!!

    Tuo nyt ei riipu hevosesta yksilönä,vaan omistajan laiskuudesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ö_Ö kirjoitti:

ajattelin vaan kysellä että minkäs ikäsenä niitä hepon hampaita pitäs alkaa raspailemaa...???:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu