Me vanhanliiton juopot kyllä tiedämme missä oli kuisman mäki, mutta tiedättekö te?
Tietoa näkyviin
Anonyymi
7153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pari kaveria Pr-pubissa siitä joskus jutteli, mutta en nyt muista kyllä että missä se oli.
Kyseessä oli Pappilanmäki.
Omistaja oli kuisman uti, joka oli itsekkin alan miehiä. Mäellä oli rakennus, josta löytyi ryyppyseuraa kesäisin läpi vuorokauden. Sijaintia vaan ei kukaan tunnu tietävän.
Paskaako vanhoista asioita mutta Pekka & Ritu perusti PR baarin aikoinaan ja vaikka erosivat, niin Ritu piti baaria kuolemaansa asti ja sen jälkeen tyttärensä. Ei ehkä enää tytärkään hengissä? Reka oli aikoinaan kova dokaamaan mutta sitten lopetti ja trokasi viinaa kotioville asti. Liekö hän enää elossà? Lappalainen ajeli bemarillaan PR:stä juopot himaan ja vaikka velaksi tutuille.Yksi PR:n ukkeli oli sitkeä äijä kun istui monia vuosia siellä toinen silmä sokeana ja toinen keuhkoista poistettu syövän vuoksi. Huutaja Eijan kanssa seurustelin joskus ja Jukka Raitanen lauloi kihlajaisimme persepubissa...Vieläköhän pyörämestari J. Vuoskoski elää?
Hienoa että niin moni hyväksyy Saatanan ainoana oikeana herrana
Rippekin on näköjään netissä? :) Silloin aikoinaan istuttiin jokituvalla ilmaisella safkalla ja kahvilla.Ahti oli vanha merimies ja Eikka sitkeä "silmäsissi". Paljon on vanhanliiton sakkia poistunut joukostamme ja Raisio on muuttunut niiltä ajoilta.
Pekka ja Ritu pitivät juottolaa Raisiossa kolmessa eri paikassa.