😊🚙👍 autosuosikki. Itse olen nainen ja autosuosikki on BMW isetta. Siellä kivan miehen kanssa istuttaisiin lähekkäin 😍. Tai no siinä vaiheessa olisi ihan sama minkä merkkinen auto. Puistonpenkkikin tuntuisi taivaalliselta (varsinkin jos olisi sateenvarjo mukana)🌧☔⛈
Tästä videosta näkyy miten näppärä se on
https://youtu.be/jMVpTCVdCoM
Tästä videosta näkyy miten näppärä se on
https://youtu.be/jMVpTCVdCoM
Vastaukset 56
Vanhimmat
Mä tykkään linnanmäen törmäilyautoista kun ole tällä hetkellä ajokorttia.
Oletpas rohkea. Mulla on ajokortti, mutta törmäilyautoilla en uskalla ajaa👍
Kyllä miehet ajaa Mersulla!
Mersun merkin tarkoitus
https://youtu.be/f3BKu1YwHVo
Olihan mersu aikanaan laatuauto nykyään se on vain vikakoodeja sylkevä roskaläjä.
Eipä ole nykyautot laadukkaita oli merkki mikä tahansa
Saksan autot on suunniteltu insinööri pöydällä kestämään 5 vuotta ennen paalausta .
Juu vlaitettavasti nykyään tilanne on se että jos haluaa pysyä poissa korjaamolta kannattaa välttää saksalaisia autoja.
Niin totta. Edellinen Astra tuli halvemmaksi huollattaa kuin tämä nykyinen. Tässä moottori on leikannut kerran kiinnikin Länsiväylällä 👎🤔
Sukulaisen Jetta on toiminut hyvin.
Korjaan: poikaset.
😂😂😂
Sopii erityisesti Venäläiseen liikenteeseen.
Lada liekinheittimellä.
https://www.iltalehti.fi/iltvautot/a/a8183805-8bea-4da7-b2a7-0576b1c9e9d7
Veljellä oli Lada. Se käynnistyi hyvin pakkasessa. Eikä koskaan tarvinnut harmitella naarmuja mitkä tuli pensaista auton kylkeen marja- tai uintireissuilla.
Hryssät kopioivat idean suomalaisilta! Suomi ja suomalaiset on maailman paras kaikessa.
https://www.is.fi/viihde/art-2000007939213.html
Fiat 500 täyssähköisenä.
Sähköauto on hyvä valinta etenkin kaupungeissa missä alkaa olla riittävästi latauspaikkoja.
Ei todellakaan ole! Älkää ikinä hankkiko sähköautoa tulette katumaan sitä@!
Mustang shelby on tämän naisen suosikki.
Lintsin ja muiden huvipuistojen törmäilyautot. Vain maalaiset autoilee.
Mökkiläiset tarttee myös autoja päästäkseen kaupungeista mökeille.
Eihän tarvitse! Junat ja bussit vie junantuomat(!) takaisin korpiin.
Se ei tee ihmistä paremmaksi jos sattuu syntymään kaupungissa. Itse kun ei voi synnyinpaikkaansa valita senparemmin kuin vanhempiaan. Mulla oli 6 kassia ja koira. Bussi pysähtyy 3 kilsan päähän. Olis siinä ollut rahtaamista jos bussilla olisin tullut mökille.
Unohdin mainita 4 viiden litran vesipulloa.
Ilmasto, kukkuu!!! Yksityisautoilu on kansanterveydellinen ja ilmansaasteongelma! Ja vaikka rinkkaan mahtuu melkein asunnon irtaimisto, 3 kilometriä on todella todella lyhyt matka.
Mistä paremmuksiista hourailet? Kaupungit on ihmisille eikä peltilaatikoille.
Tuo tapasi kommentoida on ylimielistä suhtautumista maalta muuttaneisiin kaupunkilaisiin. Jos et satu ymmärtämään, niin sieltä tullaan työn perässä ja veroäyrien avulla ylläpidetään kaupungin inftastruktuuria.
Eikä tosiaankaan 6 täyteen ahdettua kaupan kestokassia mihinkään rinkkaan mahdu. 3km voi olla lyhyt matka kävellä, mutta jo pelkkä juomavesi painaa 20 kiloa.
Ilmastohysteria on niin teennäistä vouhotusta taas, jolla saadaan myytyä sähköautoja ym. himphamppua. Maapallon ilmasto on vaihdellut aikojen myötä kuumasta kylmään ja päinvastoin. Nuo isot metsäpalot ja purkautuvat tulivuoret saastuttaa ilmaa enemmän kuin ihmiset. Nasa on mitannut, että maapallo varastoi nyt paljon lämpöä ja se tulee auringosta. Ei mun autosta.
Toyota, kun et muuta saa. Mulla on Avensis, farkku. Olen tykännyt, kun aina toimii.
Toyota DX.
https://m.youtube.com/watch?v=bUpWv96UpM8
Takaveto Corolla DX on kiva auto rällätä. :)
https://youtu.be/C3vnXGB3kvs
Iho kananlihalla muistelen, oi niitä aikoja, nuoruutta.. :D
Kommenttisi suoran Pihtiputaalta! :D
Autokoulussa aikoinaan sai ajaa Avensiksella. Hyvin kulki!😊
Ihan vakaa ja hyvä vaunu. :)
Ajokoulussa ajoin mursulla, piti sekin kortti hankkia kun faija kustansi kokonaan. Jos olisi ollut oma päätös niin ehkä en olisi edes miettinyt kortin hankkimista.
Anjovista en ole ajanut koskaan.
Ja miksi ajokoulua kutsutaan autokouluksi? Ei se mikään autokoulu ole vaan auton ajoluvan saamiseen, vähän kuin rippikoulusta saatu naimalupa.
16-vuotiaan tytön tiukkuus ja imu. <3
No siis mä valitsen kaiken teknisen värin mukaan. En mä muusta ymmärrä. Tuo eteeni autolehti jossa autoja esitellään niin näytän mikä iskee muhun.
Joku tavis ei nappaa et varmaan se on joku urheiluauto jossain erikoisvärissä tai lempivärissäni joka turkoosi.
Mut siis en mä autoo ikinä osta. En edes uskalla enää autonrattiin itse astua kun viime kerrasta on varmaan jotain 10 vuotta kun ajoin autoo
BMW = juppiauto
Mulla oli lapsena kaksi ja sitten aikuistin ja ostin polkupyörän bemujen tilalle.
BMW=PERUNAWANKKURI, kuskina on jokaisella perunannostaja, eikä siinä ole mitään pahaa, ehkä rahaa.......
OPEL=OMENA VAI PUOLUKKA, KUMMAN KORJJAA EKANA
VW=VÄKIWÄNKKURI, ESIVALLAN KÄYTTÄMÄ
MERSU= ARMOTTOMAN LIITUKAUPPIAAN HARVOISTA RAUTA-MALLEISTA VALITSEMA, LUOTETTAVA, HETI VETURIN JÄLKEEN YMPÄRIJUOVUKSISSA KEHITETTY AJONEUVOMALLI
SKODA=HYÖNTEISTEN KULJETTAMA, HYVIN SURKEA KOPIO AIEMMIN MAINITUSTA VÄKIWANKKURISTA
rauhallista illanjatkoa, turvallista
https://www.youtube.com/watch?v=uq05v8356vU
Miten Ladan arvo kaksinkertaistetaan?
-Täytetään sen tankki.
Bentley. Vain oikeasti rikkaat ajaa Bentleyllä tai Rolls Roycellä..
Rikkaimmat golf-autolla.
WW touranin ostan todenäköisesti
Vaimolle..
Niinpä. Vaimolle perheauto ja itselle vähän vetävämpi ajopeli😂
Auton mallin merkitys tutustuessa;
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000000413139.html
Jaguar
Hienommasta päästä🚙
Eihän mies tuollaseem mahdu. Ehkä rääpäle.
Niin. Auton koko täytyy olla perheenjäsenten mittojen kokoinen 😂
Volvo se olla pitää.
onko sulla volvo?
Kyllä on.
Toi Dempseyn Mersu oli hieno, ja vieläkin on, näin tällä viikolla liikenteessä. https://youtu.be/zxSqG9UnK8E
Ohoh! Olipas vauhdikasta 😊
Cadillac
Tommonen polkuauto ois aika pähee. https://images.tori.fi/api/v1/imagestori/images/4086625925.jpg?rule=medium_660
Wau! Aika hieno🤩👍