Henkilökohtaisesti antaisin armon 80 vuotiaalle. Se sama vaikka Stasilistassakin jossa olisi esim.Halonen ja Lipponen, heillä oli valtaa, saivat listan piiloon pitkäksi aikaa. Tämä mainittu ei saanut piilotettua tekosiaan. Sama olisi pitkä tuomio myös maanpetturuudesta edelleenkin, laki niin määrittelee.
Aatteen ja varsinkin periaatteen pohjalta toimiminen on kovin riskialtista, sillä oikean ja väärän määrittelee teot ja niiden konkreettiset seuraukset eikä hyvät tarkoitukset. Mikään aate ei ole niin täydellinen, että teot voidaan siihen palauttaa, eikä toisaalta sellainenkaan, että teot voidaan yksin siitä johtaa. Niinpä hyvä tarkoitus ei riitä selitykseksi. sillä tietämättömänä ei pidä päätöksiä tehdä.
Kovastipa on vasemmistopainotteista tuo tuki ollut Baltzarille, jonka touhuilu on ollut sen verran laajaa ettei kyse ole voinut olla tietämättömyydestä. Kun nyt mukanaan olleet jotkut politiikot sanoo etteivät he häntä tunteneet.
Eniten ihmetyttää Tarja Halosen puolueellisuus presidenttinä. Baltzar taisi olla SDP:n ehdokaslistoillakin taannoisissa vaaleissa, joten puolue ilmansaasteita muuta taisi taata taiteen laadun.
Yksi vanha vähemmiatö demari odottaa tuomiotaan, joka on pitkä
2
78
Vastaukset
- Anonyymi
Syövät Duunarin Pöydästä, (sanonnan lyhennelmä on SDP ) kyllä hävettää se, että kuuluin tähän puolueeseen.
- Anonyymi
Jos Havosen Stasilista tulisi julki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk547752Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207374Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1716921Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta536752Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.425761Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k765720Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015476Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243185- 50886
- 59865