Oletko koskaan valehdellut

..hänelle tunteistasi häntä kohtaan? Tai kieltänyt tunteesi/kaipauksesi? Mietin olenko ainut..
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Nillen kaa ei pidä joutavia.

Äänestä

En muista sellaista tilannetta eikä tarvetta. Ei päästy niin pitkälle koskaan.

Äänestä

Olen kieltänyt kaikilta sen että mitään koskaan oli, myös itseltä vaikka totuus on toinen

Äänestä

Vain kaikki nämä vuodet ;)

Äänestä

Olen, tunteet on tunteita mutta järki sanoo ettei se olisi toiminut.

Äänestä
  • Oma järki ei ole aina oikeassa

    Äänestä

En, en tunne tarvetta salata pitäväni hänestä. Enkä usko hänen pahastuvan asiasta, jos siitä ei koidu ongelmia.

Äänestä

Olen. Joten et suinkaan ole ainut..

Äänestä

Hän tiesi tunteistani, mutta en kertonut niiden voimakkuutta rehellisesti. Ihan hyvä etten kertonut koska hänellä oli paljon laimeammat tunteet.

Äänestä

En ole, en halua valehdella koskaan ja varsinkaan tunneasioissa. Mutta pidätellä joudun sisäistä tunnemyräkkää, välillä niin vaikeeta, että tuntuu tukehtuvan. Ei auta, pakko vaan nieleskellä.

Äänestä

En valehdellut, mutta en silti kertonut kuin pienen pienen pintaraapaisun mitä tunnen, kun tein oman aloitteeni. S

Äänestä

Emmä nyt enää muista. Varmaankin??

Äänestä

En ole valehdellut, mutta en ole koskaan kertonut tunteistani, siitä että pidän hänestä paljon. Minulla ei ole mitään käsitystä siitä pitääkö hän minusta. Mutta luultavasti ei, koska ei halunnut jutella, eikä tullut itse oma-aloitteisesti juttelemaan. Halasi kyllä kun minä menin halaamaan häntä monen vuoden näkemisen jälkeen.

Äänestä

Jaa, no kaipa se sikseen jättäminenkin tietyllä tapaa kieltämistä on, jos ei rohkene tai katso viisaaksi tehdä mitään asian suhteen.

Äänestä

Joskus olen kertonut valkoisia valheita tunteistani, jotta hän ei pahoittaisi mieltään.
Mutta näin me kaikki tehdään.

Äänestä

En ole koko voimaa kertonut, enkä myöntänyt. Haluan rauhadsa katsellla ja nion tein ,kunnes iski paniikki. Kaikki hävisi, mutta ei tunteet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

..hänelle tunteistasi häntä kohtaan? Tai kieltänyt tunteesi/kaipauksesi? Mietin olenko ainut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu