Kuka haluaa asua Venäjällä? Tuore dokumentti vuodelta 2020 kertoi naisten asemasta, syntyvyydestä ja väestönkehityksestä Venäjällä.
Pari vuotta sitten hyväksyttiin putinin macho-laki, jonka mukaan dekriminalisoitiin väkivalta perheissä. Miehet hakkaavat vaimojaan. Yli 70% avioliitoista päätyy eroon. Lapsista 40% on yksinhuoltajaäitien kasvatuksessa. Äiti-Venäjä toimii, mutta miljoonilla lapsilla ei ole isää. Isät eivät välitä. Eivät välitä vaimoistaan, eikä lapsistaan. Sellainen on putinin Venäjä. putinin Venäjä ei päässyt edes olympialaisiin, mikä osoittaa minkälaista välinpitämättömyyttä Venäjällä ylläpidetään. Se on suuri häpeä. Suuri häpeä. Onko putin pahempi kuin hitler? Entä pahempi kuin stalin?
Tuossa kurjuudessa ei haluta tehdä lisää lapsia, eikä perustaa perheitä. Sen takia väki vähenee ja muuttaa pois maasta. They just want to run. Kuinka suuri on putinin pakoittamaton tuki?
Valko-Venäjän vuoden kestänyt, putinin suojelema lukasenkan helvetti ajaa ihmisiä umpikujaan. Valko-Venäjälle tulevat pakolaisetkaan eivät missään tapauksessa halua jäädä maahan, mutta eivät missään tapauksessa halua mennä Venäjälle. Sen takia pakolaiset näyttävät jalkapohjiaan lukasenkalle ja putinille ja pyrkivät Liettuaan, jossa heidät laitetaan häkkiin. Sinne ei kannata mennä.
Ei ole putinin ja lukasenkan arvot kohdallaan.
putinin johtama Venäjä on menettänyt jo 5 miljoonaa ihmistä
Anonyymi
3
102
Vastaukset
- Anonyymi
Tänne länteenhän ne venäläiset muuttavat.
- Anonyymi
Tuhoutukoon koko paska.
- Anonyymi
Naurettavat putinin vaalit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841712
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88918- 54912
- 8902
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56859Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html190842Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58813Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.173759Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80755Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41750