Ei saisi nauraa toiselle

😂🐕⚡mutta välillä tuon koiran touhut naurattavat. Aamulenkillä se ei mitenkään suvainnut kulkea siihen suuntaan missä lihalehmät laidunsivat. Äsken ukkonen jossakin kaukaa jyrähti ja herätti nössökän sikeästä unesta tulemaan mamman turviin. Sen onni on, että on joku lähellä, johon turvautua hädän hetkellä.

Säälittää ne yksin jätetyt kesäkissat, joista kissasivuilla nyt puhutaan. Kamalan julmaa jättää lemmikki heitteille senjälkeen, kun se kesän on ollut seurana. Tietäähän sen itestä, miten surullista on kaivata jotakin, mistä on pienen palan saanut kokea! Plus tietysti, etteihän ne pikkukissat talven yli kylmässä selviä paleltumatta.

4

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kissa ei kuulu suomen luontoon, eikä se pärjää ilman ihmisen hoivaa. Ihminen on kissan jalostanut ja silloin ihmisen kuuluu siitä huolehtia.

      • Kesäkanat jotenkin ymmärrän, kun nehän viedään takaisin paikkaan mistä ne on vuokrattu, Mutta että otetaan kissa kesäksi ja jätetään oman onnen nojaan luontoon. Sitä en ymmärrä, kun kissahan kiintyy ihmisiin ja muutenkin tarvitsee lämpöä ja hoivaa.


    • Anonyymi

      Kukaan muu ei tahdo nauraa kanssasi.

      • Ainakaan minä en arvostele muita ihmisiä anonyymisti selän takana ?🤔


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1591
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1011
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      896
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      770
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      266
      766
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      717
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      712
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      711
    Aihe