Ei silloin kun liikenne on vähäistä vaan vilkkaamman liikenteen aikana ylinopeuksia ajavat aiheuttaa jonoihin nykimista, jarruttelua.
Ylinopeuksia ajavat aiheuttaa haittaa liikenteessä
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En aio yhdenkään nysvääjän hidastaa ripeää matkantekoani. Nysväilköön siellä minun takanani ihan vapaasti sitten, kun olen ne upealla Audillani ohittanut.
Audi King.
-Teiden King-
Miksi sä jäät kaikkien taakse roikkumaan kun voisit mennä ohi heti kun saavutat jonkun.
Täällä on ihan turhaa trollata olemattomalla audihaaveilullasi kun vanha jariksesi (osamaksu maksamatta) ei todellakaan ole mikään ohituskelpoinen.
yaris sulla on
ja maksamatta
Pysyttele sinä vaan pois jaloista sillä osamaksu yariksellasi, niin silloin liikennekin sujuu ongelmitta. Hoida asiasi silloin, kun liikenteessä on hiljaisempaa. Et tuki silloin turhaan muiden etenemistä.
Audi King.
-Teiden King-
No ei varmaan enempää kuin ne tunaajat ja turhat ohittajat jotka eivät pääse kuin rinnalla hinkkamaan.
On jo monesti osoitettu että nopeuserot liikenteessä haittaavat sujuvuutta. Tasaisella nopeudella eteneminen on sujuvinta. Tähän ei kuitenkaan kyetä. Jotkut ajavat hiljempaa ja toiset pyrkivät sitten ajamaan lujempaa.