Kylläpäs venäläiset naiset ovat tyylikkäitä ja naisellisia, jos heitä verrataan suomalaisiin junttinaisiin!
Miksei suomalaiset naiset osaa pukeutua naisellisesti? Kyllä silmä lepää, kun tarkkailee näitä venäläisiä kaunottaria Joensuun katukuvassa...aah!
Miksei suomalaiset naiset osaa pukeutua naisellisesti? Kyllä silmä lepää, kun tarkkailee näitä venäläisiä kaunottaria Joensuun katukuvassa...aah!
Vastaukset 11
Vanhimmat
Suomityttö satsaa sisäiseen kauneuteen. Ainakin tuulipukulyylit junkuttaa myötääsä jotta sisäinen kauneus on ensteks paras eikä ulkoista tarvita lain.
Nimenomaan... jankuttaa...
Kikkelibaarista saa naisellisia suomalaisia. Yksi näistä viikonloppujen kantiksista on niin taitava että pistää joka miehen pään pyörälle. Ei pihtaa!
Suomessa on päästy eroon vaatteilla koreilusta mikä on vielä takapajuisella Venäjällä pakollista
Suomessa voi pukeutua miten huvittaa eikä kukaan kiinnitä siihen huomiota
Venäjällä ihmiset luokitellaan vaatteiden perusteella ja vaatteisiin on siksi pakko käyttää paljon rahaa
Venäjällä eletään vielä 1800-lukua verrattuna
huippumoderniin Suomeen
Tuskin olet ikinä venäjällä käynytkään tai jos olet, niin jossain Sortavalassa...Venäjä on äärimmäisyyksien maa. Kyllä venäjältäkin löytyy nykyaikaa, ehkä jopa enemmän kuin suomesta.
Ja mitenkä venäläisten naisten "naisellisuus" tähän liittyy? EI MITENKÄÄN!
Ne on vaan yksinkertaisesti naisellisempia. Jo heidän ruumiinrakenteensakkin on aivan erilainen kuin suomalaisten tanttojen.
Niimpä niin turhaahan sitä tynnyriä on peitellä
en oo vielä tuulipukuun pukeutunut vaikka suomalainen olenkin. En myöskään pukeudu kuten venäläiset whoret. Pukeudun siististi ja se riittää esim. omalle miehelleni.
Toki "siististi" pukeutuvia on, ja on myös naisellisesti pukeutuvia, mutta vähän. Naisellinen pukeutuminenhan tarkoittaa tietenkin vähintään hametta tai mekkoa ja korkeakorkoisia kenkiä. Ei mistään whore-pukeutumisesta ole kyse.
Joensuussa asui ainakin 90-luvulla hiukan Schwarzeneggeria naamaltaan muistuttava kaveri, Marko (sukunimeä en muista). Pukeutui aina pukuun tai pikkutakkiin, kävi ahkeraan Kareliassa ja Kimmelissä, ja iski naisia paljon. Kait nyt naisetkin arvostaa kanssa mielummin tyylikkyyttä eikä haisevia tuulipukuja!
terv. Anne
siis niiku OMFG! olen itse venäläinen joensuusta.. eijkä minusta me pukeuduta mitenkään erikoisemmin... eijkä meillä oo sen kummemmat vartalot.. jotkut tekstit todella loukkasi.. >: esim se ett " venäläiset elävät 1800- luvulla" no eij töd! eletään kyll ihan sitä samaa lukua kun te suomalaiset.. jotkut taitaa kyllä tosissaan aliarvioida meitä... ett me muka ollaa jotai juntteij jotka tulee maalta.. :\
joo en jaksa kertoa mielipiteitäni..