https://pledgetimes.com/cryptocurrencies-hackers-took-over-500-million-worth-of-cryptocurrencies-in-possibly-the-largest-cryptocurrency-in-history/
Pienempiä summia ei aina edes ilmoiteta julkisuuteen. Kuka haluaa tukea rikollisuutta?
Taas varastetiiin yli 500 miljoonan edestä kryptovaluuttoja.
14
115
Vastaukset
- Anonyymi
Tuosta pitäisi aina määrätä vastaava summa sakkomaksua rahansa menettäneille sijoittajille. Oppisivat ehkä jotain.
- Anonyymi
Vastaavia summia häviää kuukausittain asiakkaiden hävitettyä tai unohdettua salasanansa tai tunnuksensa tai kuoltua yms. Kurssit tietysti noudevat, kun myytävää on vähemmän.
- Anonyymi
Miksi palstan epärehelliset mainostajat ja aivopestyt sijoittajat ovat hiljaa? Eikö asia kiinnosta?
- Anonyymi
Uusi kryptovaluutta MBOX julkaistu 19.8.2021
Kovassa nousussa 20.8.2021!
Nouseeko samalla tavalla kuin Bitcoin ja Ethereum?
Muutamalla eurolla sijoittamaan maailman suurimmassapörssissä Binancessa helposti suomenkielellä
https://www.binance.com/fi/trade/MBOX_USDT?ref=R2OGS7YT
Roimasti paremmat voittoprosenti kuin esim Veikkauksen peleissä- Anonyymi
MBOX kurssi 21.8.2021 keskimäärin 4,5 $
Tänään 10.9.2021 kurssi keskimäärin 6,2 $
Kurssikehitys löytyy vaikkapa täältä https://www.coingecko.com/en/coins/mobox
Voittoprosentti 72 %
1000 euron sijoituksesta sai 1720 euroa. Voittoa 720 euroa (20 päivässä).
Halukkaat voivat sijoittaa MBOXiin täällä
https://www.binance.com/fi/trade/MBOX_USDT?ref=R2OGS7YT - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MBOX kurssi 21.8.2021 keskimäärin 4,5 $
Tänään 10.9.2021 kurssi keskimäärin 6,2 $
Kurssikehitys löytyy vaikkapa täältä https://www.coingecko.com/en/coins/mobox
Voittoprosentti 72 %
1000 euron sijoituksesta sai 1720 euroa. Voittoa 720 euroa (20 päivässä).
Halukkaat voivat sijoittaa MBOXiin täällä
https://www.binance.com/fi/trade/MBOX_USDT?ref=R2OGS7YTei kiinnosta yhtään vaikka sais tuplana en juokse € perässä, yhtään en saa matkaan kun kuolen.
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-12188155
Poliisi tekee jatkossa kotietsinnän kaikkien tänne huijausviestejä lähettävien koteihin ja työpaikoille. Kaikki puhelimet ja tietokoneet takavarikoidaan. Tutkimuksissa on ruuhkaa, joten saatte laitteenne takasin aikaisintnan vuoden päästä.- Anonyymi
Lukekaa aamun lehdistä lisää.
- Anonyymi
Ei noita laitteita koskaan palauteta.
- Anonyymi
Jostain syystä kaikki paljastuneet rikokset pyritään unohtamaan ja antaman muille huijareille mahdollisuus yrittää jotain vastaavaa ja jatkamaan epärehellistä toimintaansa ja ostamaan kalliita mainoksia verkkolehdistä ja somesta.
- Anonyymi
Mitään ei ole saatu takaisin.
- Anonyymi
Yrityksiin uhrattiin miljoonia!
- Anonyymi
Mitä enemmän rahaa rikolliset saavat, sitä enemmän he tekevät rikoksia. Heillä on varaa ostaa yrityksiä ja palkata erilaisia asiantuntijoita ja lahjoa viranomaisia.
- Anonyymi
Jos asiantuntijat ja poliisi alkaisivat yhdessä pankkien kanssa huijaamaan rikollisia, niin huijausten määrä varmasti pienenisi. Aluksi voisi olla vaikeaa, mutta ajan mittaaan homma alkaisi sujua. Eivät rikollisryhmät tee yhteistyötä, vaikka käyttävätkin samoja menetelmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen192557Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään351523Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.581233Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2981182- 41946
- 42917
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175753- 58743
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup90712Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh59686