kesän haaveet kuivahtivat kokoon. Ymmärtäähän sen, että täällä kirjoitukset on aneemisia. Mut hei, on turha kiukutella toisille. Elämä on aikuisilla sellaista miksi sen tekee. Jos se on huonoa, niin se on vain omaa syytä. Ei kenenkään muun! Eikä varsinkaan naapurin Jepen, jolla näyttää käyvän flaksi kesät talvet!
Lomat loppuu, arki alkaa
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lomat vasta alkoi sinkuilla. Perheelliset menee töihin.
Voi olispa mun hän sinkku 🙄
Ja oispa hänellä vielä lomaa jäljellä 🙄
Niin.
Samoja ajatuksia täällä päässä.
Mitäs sillä lomalla kaivatun puolesta on väliä jos ei edes nähdä. 🤔
Ei ollut sillon kun tapailtiin🙄
Onpa infantiili aloitus. Puhu omasta puolestasi jos ei ole asiat kunnossa.
Aloitus on vaikutelma aamupäivän palsta-aloituksista. Ne olivat melkein järjestään masentavaa luettavaa. Ei kukaan, kenen asiat ovat kunnossa tule tänne haukkumaan naisia paksuiksi ja kysymään millainen Tanhupallon aamiainen oli. Puhumattakaan siitä, kun joku kirjoitti ettei joku ole tavoittelemisen arvoinen tai että joku on mieleltään sairas. Ym. Ym.
Sama koskee henkilöä, joka tulee anonyyminä väittämään aloituksen olevan infantiili. EI ole asiat kunnossa sielläpäin, kun tänne pitää aivopieruja lasketella.
Kyllä.
Juuri näin.
Nimenomaan.
Olet oikeassa.