Pitikö Jussi Halla-aho persut koossa?

Oliko Jussi Halla-aho liima, joka piti uppoavan persulaivan koossa?
Ei Jussi Halla-aho mikään liima ole ollut, vaan hän on lietsonut niitä alhaisia tunteita ja persutotuuksia aivan hulluuteen asti. Ja ne ovat viha, kauna ja kateus. Eivät tuollaiset tunteet ja niiden takana olevat ajatukset ja teot rakenna mitään hyvää ja kestävää.
Kun PS EK ryhmä mölyää eduskunnassa kovemmin ja paremmin kuin 105 mölyapinan lauma, niin ei se kauaa täysjärkisiä miellytä, ei totta totisesti.

- Viha kaikkea ja kaikkia vastaan, Maahanmuutosta lapsilisiin ja kaikkiin muihin sosiaalipalveluihin. Vastapainona on rakkaus Vakuutuskuoriin ja muihin veronkierron laillistamisiin. Suuri rakkaus myös suuriin veronalennuksiin rikkaille ja heikommassa asemassa olevien kyykyttämiseen. Tämän näimme Sipilän hallituksen aikana.

- Kauna, se on ollut jo Veikko Vennamon ajasta lähtien, Timo Soini lisäsi kaunaa ja perusteetonta eripuraa minkä ehti ja Jussi Halla-aho joukkoineen kehitti sen taiteen asteelle.

- Kateus. Kuunlekaa ja lukekaa persujen puheita ja kirjoituksia. Ne ovat täynnä vihaa, kaunaa ja kateutta. Mikään ei Suomessa ole edes välttävästi, mutta vahassa Neuvostoliitossa ja nyky Venäjällä, siellä se paratiisi on.

Ei Jussi Halla-aho voi mikään liima olla. Se liima on tyhmyys, tietämättömyys ja suoranainen typeryys.
Ei mikään mahti maalimassa voi pitää koossa tuota äärimmäisen väkivaltaista ja visakalloista poppoota.

12

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demarit pitää pystyssä velka eli rahaa tulee taikaseinästä 🤣 ja vain idiootit ei tätä tajua

      • Anonyymi

        No persuilla on toki ratkaisu tähänkin? Selostapa se meille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No persuilla on toki ratkaisu tähänkin? Selostapa se meille.

        Halla-aho määrää kannattajansa tekemään joukkoitsemurhan, jonka jälkeen talous ampaisee nousuun, kun valtiolla on satoja tuhansia elättejä vähemmän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Halla-aho määrää kannattajansa tekemään joukkoitsemurhan, jonka jälkeen talous ampaisee nousuun, kun valtiolla on satoja tuhansia elättejä vähemmän.

        Kuinkas jos tSoini mainostaa itseään vanhana samuraina niin eikös niiden tapana ollut tehdä harakirejä?


      • Kaikki lamat ja suurten onnettomuuksien korjaus ja jälleenrakennus on tapahtunut hallitulla ja usein suurella velanotolla, jolla hallitukset ovat, meidän tapauksessa Sanna MARININ HALLITUS ON PYSTYNYT PITÄMÄÄN ELINKEINOELÄMÄN PYSTYSSÄ JA PERSUJEN TOIVOMAA KONKURSSIAALTOA JA SEN SEURAUKSENA TULEVAA JÄTTITYÖTTÖMYYTÄ EI OLE SUOMESSA SYNTYNYT.
        Perussuomalaiset haluavat Suomeen jättiläsmäisen työttömyyden ja sitten he voisivat kaataa nykyisen demokraattisen järjestelmän.
        Etkö tätä tajua? Olet tyhmä kuin persu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No persuilla on toki ratkaisu tähänkin? Selostapa se meille.

        Ei tulte vastausta persuilta. Tyhmä kuin persu pitää varmasti paikkansa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuinkas jos tSoini mainostaa itseään vanhana samuraina niin eikös niiden tapana ollut tehdä harakirejä?

        Samurai -Soini on eri asia kuin sivari -Halla-aho.


    • Anonyymi

      Aiotko jokaisella nikilläsi, ja anonyyminäkin avata tästä ketjun tästä samasta asiasta ?

      • Anonyymi

        Sinä et käsitä mitään todellisesta maalimasta.


      • Anonyymi

        trollitehtaan liukuhihna taas savuaa suurimpana vihollisena viestit jotka on kirjoittanut itse. Taas kovaa vauhtia matkalla psykoosiin sen verran pehmeitä on jutut. Normipäivä siis


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        trollitehtaan liukuhihna taas savuaa suurimpana vihollisena viestit jotka on kirjoittanut itse. Taas kovaa vauhtia matkalla psykoosiin sen verran pehmeitä on jutut. Normipäivä siis

        No jos ihan tarkkoja ollaan harrastaa samaa (kirjoittaa avauksia joihin vastaa itse tapellen viestien kirjoittajien kanssa jotka on kirjoittanut itse) myös palstoilla jotka eivät koske politiikkaa. On harrastanut samaa jo niin monta vuotta ja sellaisella ahkeruudella että tunnistaa jo kaukaa vaikka pyrkii sen estämään vaihtamalla koko ajan nimimerkkejä tuottaen valtaosan sometrollauksesta anonyyminä.


    • Anonyymi

      onko velkaraha liima pitää yhteiskuntaa koossa 🤣 mätää yhteiskuntaa ei edes jeesus teipillä korjata🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3466
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2432
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      117
      1231
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1220
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1119
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      50
      963
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      904
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      805
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      721
    Aihe