🙄👍🚘 ettei mitään käy, kun on perjantai ja 13 päivä. Itsekin vältän sellaista missä voisi jotakin sattua, etenkin tikapuita ja pitkiä automatkoja.
Tiskiharjojen kanssakin pitää olla tarkkana, että valitsee niistä oikean. Minulla on täällä 5 harjaa roikkumassa tiskikaapista. Joskus ne menevät sekaisin, vaikka niissä on värikoodi. Musta on biojäteastialle, valkoinen koiran vesikupille, ruskea on paistinpannulle ja vihreä astioille, Juuresharja on valkoinen, mutta se ei sekoitu muihin harjoihin mallinsa vuoksi. Hammasharja on noita harjoja pienempi, niin sen kanssa ei ole ongelmia. Toisellekin harjalle olisi tilaa. Puhumattakaan parisängyn puolikkaasta, joka on tyhjänä ollut vuosikaudet 😍
Varovasti sitten tänään
12
70
Vastaukset 12
Äkkiseltään voisi ihmetellä tiskiharjaselostusta. Ne menevät joskus sekaisin, kun hajamielisenä otan niistä jonkun käyttöön. Siten ne liittyvät perjantai 13 päivään. Mutta ne ovat muutenkin mielessä, kun laitoin uusimman kuvani facebookkiin ja vasta jälkikäteen huomasin niiden harjojen näkyvän oman nassuni takana😂 en vieläkään osaa ottee kunnollisia selfieitä
Mä oon yleensä sellanen toheltaja jolle sattuu ja tapahtuu aina, mutta olen vuosikymmenten saatossa todennut sellaista että muistaakseni nämä perjantai 13. päivät ovat olleet mulle tohelointivapaita päiviä. Alkaen siitä, kun täytin 18-v samana päivänä kun mulla oli oma vanhojenpäivä. Eli perjantaina 13.2. 90-luvun lopulla.
Kiva, kun sulla on toiminut perjantai 13 päivä noinpäin. EI kai se mullakaan sen kummempi päivä ole, kuin muutkaan. Ne tapahtumat jää vaan päivämäärän takia paremmin mieleen, jotka silloin tapahtuu! Tohelontivapaata loppupäivää sinulle!
- Anonyymi
Hyvä muistutus kiitos. Ajattelin lähteä pyöräilemään tukka tuulessa hulmuten, mutta laitankin nyt kypärän päähän.
- Anonyymi
Mä nyt onnistun telomaan itseäni muulloinkin kuin perjantaina 13pvänä. Epäonnea ollut muinakin päivinä. Mulla nyt mikään onnistu ilman jotain tohelointia😆. Kävin ottamassa muutama päivä sitten kakkosrokotteen, ekasta tuli olkapää kipeäksi muutamaksi päiväksi, tämä kakkonen näköään ollut tymäkäämpi mulle, olkapää kipeä ja iso paukama ja aivan järjetön kutina siinä pistoskohdassa🙄, tekisi mieli kynsiä ihoa, yritän malttaa olla kynsimättä😅.
- Anonyymi
Mulla oli kakkosen jälkeen viikon verran huono olo. Fyysisesti todella huono olo. Ykkösestä ei tullut mitään. Se alkoi kakkosessa vasta 3 päivää rokotteen jälkeen. Varaudu.
Kiva, kun olet saanut toisen rokotuksen. Näyttää nuo matkustajien koronatestit olevan melko kalliita jos ulkomaille lähtee. Harmillista on se patti. Mulle tulee joskus flunssarokotteesta, varsinkin jos en ole ehtinyt rentouttaa käsivarren lihaksia. Oletko kokeillut laittaa siihen jotakin kylmää päälle viemään kutinaa (jääpala tai pakastehernepussi) ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla oli kakkosen jälkeen viikon verran huono olo. Fyysisesti todella huono olo. Ykkösestä ei tullut mitään. Se alkoi kakkosessa vasta 3 päivää rokotteen jälkeen. Varaudu.
Hyvä tietää, kiitos. Mun tuurilla mä tulenkin tosi kipeäksi, makaan suurinpiirtein raatona sängynpohjalla🙄.
Anonyymi kirjoitti:
Mulla oli kakkosen jälkeen viikon verran huono olo. Fyysisesti todella huono olo. Ykkösestä ei tullut mitään. Se alkoi kakkosessa vasta 3 päivää rokotteen jälkeen. Varaudu.
Mä olin varannut kotiin viikon ruuatkin, kun olin kuullut jpidenkin saaneen kuumetta ym. rokotuksista. Ekasta tuli viikoksi käsi kipeäksi ja tokasta ei tullut oikeestaan mitään. Joten varautuminen oli turhaa. Epäilyttää nyt, ettei suoja ole kunnollinen!
- Anonyymi
Sehän on yksilöllistä tuleeko millaiset oireet rokotuksesta. Monella on ollut vain yhtenä päivänä käsi kipeä ja vähän outo olo.
Kutinaan auttaa esim. Bepanthen-voide.Totta, että on yksilöllistä, joillekin ei mitään ja joillakin jopa korkea kuume. Mainoksen uhrina ostin bepanthen anti exem kutinaan. Ei mitään vaikutusta. Taitaa senkin vaikutus olla yksilöllistä.
Mutta nyt loppuillaksi ulkohommiin, jotka keskeytyi pahan ukonilman takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3521051- 71728
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37656- 41578
- 40545
- 63523
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht320496- 75461
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19451
