Persujen suuri koronanlevityskokous

On seinäjoella viikonloppuna. Tunnetusti rokotevastaiset ja muutenkin holtittomat persut levittää koronaa sitten puolitahallaan ympäri suomen!
Muistakaa maanantaina pitää persuihin tarpeeksi iso hajurako!
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat
  • Nuo on syytä pitää putkassa niin kauan, että kaikki 12 - 15 vuotiaat on saatu rokotetuksi. Saattoivat olla hyvinkin Tiihosen kannattajia.

    1Äänestä

  • En keksi mitään muuta järkevää selitystä miksi olivat tunkeutuneet kuvaamaan pieniä lapsia.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nuo on syytä pitää putkassa niin kauan, että kaikki 12 - 15 vuotiaat on saatu rokotetuksi. Saattoivat olla hyvinkin Tiihosen kannattajia.

    Tissillähän on tapana masinoida kannattajiaan suoraan toimintaan. Eikös ne "ääntenlaskijatkin" olleet tissiläisiä.

    Äänestä

Tunkeutuivat siis kouluun ilman maskeja tarkoituksenaan tartuttaa koululaisiin ja henkilökuntaan korona.

1Äänestä
  • Ihan Olli Postin näköinen mies.

    Äänestä

Onko harkimo ja teemu selänne ruvenneet rokotevastustushörhöiksi?

Äänestä

...jos juttu ei muuten lennä, niin mulla keuhkois pari koronaa...

Äänestä
  • Ja sitten persut vielä ylpeilevät asialla?

    Äänestä

Paskalle haiseviin demuleihin kannatta pitää aina riittävä hajurako.

Äänestä

vaalit voidaan hävitä , mutta korona hoitaa demarit 🤣

Äänestä

Missään puolueessa ei oo varmaan niin paljon hengitysvaikeuksista tai paniikkihäiriöistä kärsiviä kun ei käy maskit eikä visiirit. Ja likatassuka kun käsienpesu ja desinfiointi on epäterveellistä.
Ennen astmaatkot piti maskia vähän suojellakseen itseään pölyiltä tms. Nykyisin on kaikki toidin.

1Äänestä

Geeneillä on suuri merkitys kuinka vakavasti koronasta sairastuu. Tutkittua tietoa.
Persuillahan on tunnetusti huonot ja heikot geenit, ja rokottamattomia kun ovat, joten ovatko kaikki Persukokousosallistujat teholla viikonparin päästä?
Suuri mahdollisuus saada itselleen mittojen mukaan tehty puupalttoo?

1Äänestä
  • Siniset turvaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siniset turvaa!

    Äänestän PS. Ja olen ottanut koronarokotteet. Meitäkin siis on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Äänestän PS. Ja olen ottanut koronarokotteet. Meitäkin siis on.

    täällä sen voi anonyyminä kertoa, mutta kerroppas persuporukassa.....

    1Äänestä

Persut ovat evoluution kautta jalostuneet niistä paremmista yksilöistä. Koronat ei koviin vaikuta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On seinäjoella viikonloppuna. Tunnetusti rokotevastaiset ja muutenkin holtittomat persut levittää koronaa sitten puolitahallaan ympäri suomen!
Muistakaa maanantaina pitää persuihin tarpeeksi iso hajurako!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu