Koronaa Jämijärvellä

Voisiko joku kertoa paremmin, mistä tässä viimesimmässä korona asiassa on kyse. Kaupassa on kuitenkin käynyt asiakkaita. Minkätyyppisestä tartunnasta on kyse.
2760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on kuulemma ollut lähikon akti.

Äänestä

Mistäköhän johtuu, kun toisia altistuneita testataan ja toisia ei. Paikallislehti vaan kirjotteli. "Altistuneet asetetaan kymmeneksi päiväksi karanteeniin ensimmäisestä altistumispäivästä 11.8. alkaen. Karanteeniin asetetut testataan kahdesti, ensimmäinen näyte otetaan sunnuntaina ja toinen näyte kuudentena tai seitsemäntenä päivänä altistumisesta." Tekeekö koululaiset jotenkin asiasta poikkeuksen. Kyselee epätietoinen. Se tiedottaminen. Olisi paikallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko joku kertoa paremmin, mistä tässä viimesimmässä korona asiassa on kyse. Kaupassa on kuitenkin käynyt asiakkaita. Minkätyyppisestä tartunnasta on kyse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu