Vaaleissa annettu ääniä kokonaisuudessaan 1302 ääntä, paikalla parituhatta henkilöä. Purra sai 774 ääntä ja meni läpi ensimmäisellä kierroksella.
Äänestysaktiivisuus jäi alhaiseksi. Veikö Turtiaisen VKK nyt PS-puolueelta reippaastikin kannattajia?
Äänestysaktiivisuus jäi alhaiseksi. Veikö Turtiaisen VKK nyt PS-puolueelta reippaastikin kannattajia?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vaali varastettiin ja poliisi on virkavastuulla velvollinen tutkimaan tämän äänestysvilpin tapaus. Ehdoitan jotta vaalivilpin tutkijaksi nimitetään Jari Aarnio. Onko vastaväitteitä ? Ei ole ja päätös on tullut hyväksytyksi tällä vasarapäätöksellä.
Aamen.
Kyllähän tämä oli selvästi taputeltu jo viikkoja sitten. Eliitti ei jättänyt mitään sattuman varaan.
Ossi, nyt peliä! Et kai vain aio alistua ja antautua?
Oliko 700 äänestämättä jättänyttä vain seuraamassa persujen kuolinkorahtelua?
Nuo 700 ehtivät sammua kokouksen tuoksinassa, kun ottivat liikaa "hermoroppia"?
On+kyllä+erikoinen+tapaus.+Tällaisessa+vaalissa+kun+äänestämättä+jättäminen+ei+ole+kovin+tehokas+tapa+kritisoida.+Äänestysprosentti+paikallaolleista+jäi+65+%:iin.+Purran+ääniosuus+oli+59,4+%,+kun+vertailupohjana+käytetään+annettuja+ääniä.+Toisaalta+jos+se+suhteutetaan+paikalla+olleeseen+puolueväen+määrään,+niin+äänestämättä+jääneet+mukaanlukien+osuus+jäi+38,7+%:iin.
Tiihosen kannattajia estettiin äänestämästä?
Koko puoluekokous menee uusiksi?
Todellaoitia, jos noin 700 jätti muka äänestämättä vaikka oli paikalla! Nyt totuutta kehiin! Jätettiinkö ääniä laskematta?
Kyllä purra on natsien suosikki, kysy vaikka minulta 🤣