Onnea uudesta puheenjohtajastanne perussuomalaiset. Valitsitte oikein! Toivotan Purralle onnea ja menestystä.
Eräs SDP:n aktiivi
Eräs SDP:n aktiivi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onnitteluusi varmaan yhtyy muutkin puolueet. Purran valinta oli suuri voitto vihervasemmistolle.
Yhteistyöllä rakennetaan uusi ja parempi Suomi. Riitely harvemmin johtaa mihinkään.
Sdp hesassa kähmii ja lasku veronmaksajille.
https://yle.fi/uutiset/3-11763290
Purra ylenkatsoi yhteistyötä Sdp.n kanssa jo ennen puheenjohtajaksi valintaa. Toistaa vaan, että persujen linja ei muutu. Siinäpä on sitten kuoleva puolue.
Globalistit onnittelevat Purraa ja globomedia on toitottanut Purran hienoutta viikkotolkulla.
Ei perussuomalaistenkaan kannata vetäytyä omaan poteroonsa. Politiikan tekeminen on ennen kaikkea kompromisseja. Oli viisasta valita Purra joka on sekä vasemmiston, että Kokoomuksen suosikki.
Ja Halla-ahon oikea käsi.
Onnittelut myös vasemmistoliiton puolesta.
Onko purra varmasti suomalainen? Kallonmalli? Onko oikea? Persujen rotukomitean tulee tarkistaa puheenjohtajan kelpoisuus jo maanantaina.
Appelsiinille ja melonille, ei sovi sama lippalakki.
Näinhän Soini sanoi aikoinaan monesti.
allekirjoitit turtiaisen puolue hakemuksen 🤣 on ne demarit vekkuleita kavereita 🤣🤣🤣
Riikka+Purra+on+seuraava+pääministeri+ja+Halla-aho+tuleva+sisäministeri.+Turvapaikkaloisijoille+koittaa+ankeat+ajat.
Jussi+teki+oikean+johtopäätöksen,+hänen+johdollaan+ei+onnistu+yhteistyö+muitten+puolueitten+kanssa,+Orpo+teki+jo+viimeksi+asian+selväksi.
Riikan+johdolla+saadaan+naisetkin+mukaan+loogisen+ajattelun+puolueeseen+ja+seuraavissa+vaaleissa+persujen+kannatus+vähintään+25%