Ikäväkseni olen huomannu että ainakin 5-10 kertaa karkki päivänä olen aina valinnut rainbow karkkipussin. Tässä ketjussa joitan perustella miksi.
Makuvalikoima: rainbow karkkipusseissa makuvalikoima lähentelee perinteisiä makeisia pienellä twistillä. Kun syöt karkkia nii tiedät syöväsi karkkia. Toisin kuin joissain karkkipusseissa joissa on poistettu karkeista maku, haju ja rakenne Terveys yms syiden vuoksi. En oletakkaan syöväni karkkipäivänä mitään maailman terveellisintä karkkia vaa tiedän vetäväni makeutettua sokeria.
Tuoreus: jokainen rainbow karkkipussi on vastannut sitä odotusta mitä makeisen tuoreudelta voi olettaa, sen ei tarvitse olla vasta tuotettu tai edes alle kuukauden vanha, kunhan se maistuu normaalille, eikä esim liian kovalle kuten useat tv mix tai muut pussit joussa makeiset saattaa olla vuosia vanhoja ja selvästi huonomman makuisia kuin "uutena".
Pussikoko: rainbow pussin 250kg on juuri sopiva aikuisen karkkinälkään, se ei yritä olla alipainoinen pussi niinkuin jotkut mini pussit eikäse ole myöskään liian suuri jotta sitä ei jaksaisi syödä tai jotta sen syötyä tuntisi olonsa pahaksi vatsassa.
Kokonaisuus: pussin syötyä jää hyvä olo vatsaan, monissa uutuus pusseissa makuvalikoima on joko liian vaisu tai epä-tasapainen sekamelska sekoittaen liikaa makuaisteja..
Tämän kaiken rainbow tekee häpeällisesti muita halvemmalla ja siksi en ihmettele miksi muut karkit jää usein hyllyyn vanhentumaan..
Rainbow tekee parhaat karkit
Anonyymi
3
142
Vastaukset
- Anonyymi
Halpis kakkaa laitettu pussiin, jossakin Kaukoidässä, osta Fazer namusia ja popsi kaikki kerralla!
- Anonyymi
Lapsellinen viesti fatser työntekijältä.. Ei edes suomalainen yhtiö.
- Anonyymi
Parhaiden karkkien saamiseksi pitäisi ensin keksiä aikakone, jolla palata 80-luvulle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057