Ikäväkseni olen huomannu että ainakin 5-10 kertaa karkki päivänä olen aina valinnut rainbow karkkipussin. Tässä ketjussa joitan perustella miksi.
Makuvalikoima: rainbow karkkipusseissa makuvalikoima lähentelee perinteisiä makeisia pienellä twistillä. Kun syöt karkkia nii tiedät syöväsi karkkia. Toisin kuin joissain karkkipusseissa joissa on poistettu karkeista maku, haju ja rakenne Terveys yms syiden vuoksi. En oletakkaan syöväni karkkipäivänä mitään maailman terveellisintä karkkia vaa tiedän vetäväni makeutettua sokeria.
Tuoreus: jokainen rainbow karkkipussi on vastannut sitä odotusta mitä makeisen tuoreudelta voi olettaa, sen ei tarvitse olla vasta tuotettu tai edes alle kuukauden vanha, kunhan se maistuu normaalille, eikä esim liian kovalle kuten useat tv mix tai muut pussit joussa makeiset saattaa olla vuosia vanhoja ja selvästi huonomman makuisia kuin "uutena".
Pussikoko: rainbow pussin 250kg on juuri sopiva aikuisen karkkinälkään, se ei yritä olla alipainoinen pussi niinkuin jotkut mini pussit eikäse ole myöskään liian suuri jotta sitä ei jaksaisi syödä tai jotta sen syötyä tuntisi olonsa pahaksi vatsassa.
Kokonaisuus: pussin syötyä jää hyvä olo vatsaan, monissa uutuus pusseissa makuvalikoima on joko liian vaisu tai epä-tasapainen sekamelska sekoittaen liikaa makuaisteja..
Tämän kaiken rainbow tekee häpeällisesti muita halvemmalla ja siksi en ihmettele miksi muut karkit jää usein hyllyyn vanhentumaan..
Rainbow tekee parhaat karkit
Anonyymi
3
139
Vastaukset
- Anonyymi
Halpis kakkaa laitettu pussiin, jossakin Kaukoidässä, osta Fazer namusia ja popsi kaikki kerralla!
- Anonyymi
Lapsellinen viesti fatser työntekijältä.. Ei edes suomalainen yhtiö.
- Anonyymi
Parhaiden karkkien saamiseksi pitäisi ensin keksiä aikakone, jolla palata 80-luvulle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503834
- 1053415
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342791Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262428- 201869
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51799- 1851746
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3861449- 271447
Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91228