Ikäväkseni olen huomannu että ainakin 5-10 kertaa karkki päivänä olen aina valinnut rainbow karkkipussin. Tässä ketjussa joitan perustella miksi.
Makuvalikoima: rainbow karkkipusseissa makuvalikoima lähentelee perinteisiä makeisia pienellä twistillä. Kun syöt karkkia nii tiedät syöväsi karkkia. Toisin kuin joissain karkkipusseissa joissa on poistettu karkeista maku, haju ja rakenne Terveys yms syiden vuoksi. En oletakkaan syöväni karkkipäivänä mitään maailman terveellisintä karkkia vaa tiedän vetäväni makeutettua sokeria.
Tuoreus: jokainen rainbow karkkipussi on vastannut sitä odotusta mitä makeisen tuoreudelta voi olettaa, sen ei tarvitse olla vasta tuotettu tai edes alle kuukauden vanha, kunhan se maistuu normaalille, eikä esim liian kovalle kuten useat tv mix tai muut pussit joussa makeiset saattaa olla vuosia vanhoja ja selvästi huonomman makuisia kuin "uutena".
Pussikoko: rainbow pussin 250kg on juuri sopiva aikuisen karkkinälkään, se ei yritä olla alipainoinen pussi niinkuin jotkut mini pussit eikäse ole myöskään liian suuri jotta sitä ei jaksaisi syödä tai jotta sen syötyä tuntisi olonsa pahaksi vatsassa.
Kokonaisuus: pussin syötyä jää hyvä olo vatsaan, monissa uutuus pusseissa makuvalikoima on joko liian vaisu tai epä-tasapainen sekamelska sekoittaen liikaa makuaisteja..
Tämän kaiken rainbow tekee häpeällisesti muita halvemmalla ja siksi en ihmettele miksi muut karkit jää usein hyllyyn vanhentumaan..
Rainbow tekee parhaat karkit
Anonyymi
3
211
Vastaukset
- Anonyymi
Halpis kakkaa laitettu pussiin, jossakin Kaukoidässä, osta Fazer namusia ja popsi kaikki kerralla!
- Anonyymi
Lapsellinen viesti fatser työntekijältä.. Ei edes suomalainen yhtiö.
- Anonyymi
Parhaiden karkkien saamiseksi pitäisi ensin keksiä aikakone, jolla palata 80-luvulle...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718