Persut menivät taas valitsemaan sellaisen johdon, ettei kannata suunnitella olevansa hallituksessa minkään puolueen kanssa. Purra ja Meri vielä ovat tolkun ihmisiä mutta loput, no huh huh. Todennäköisesti kannatuskin laskee niin, ettei hallitukseen menosta muutenkaan tule mitään.
Ei tarvi persujen unelmoida hallituksesta
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No huh huh, aasi. Huh huh.
Hallitusneuvotteluissa uuteen ps eliittiin kuuluvat Peltokangas, Tynkkynen ja Luukkanen?
Irvokkain polliitinen farssi mitä suomessa on koskaan nähty.
Huh huh sanoi Purra uudestaan, kun tajusi millaisen joukon sai ympärilleen.
Purran tuuraajat Peltokangas ja Tynkkynen kertovat puolueen sairaasta ideologiasta. Suomen hallituksessa ei voi toimia EU-vastainen puolue, joka pitää ihmisiä eriarvoisina ja vastustaa maahanmuuttoa Suomeen.
Niin niin, mutta huh huh, huh huh.
No ei sitä tiedä. Voi hyvinkin olla Suomen suurin. Antoi tossa jo varoitusmerkkejä kun oli Galluppien ykkönen pitkän aikaa.
Taitavat äärilaidan äänestäjät lipsua sinimustiin ja Anon rakenteilla olevaan puolueeseen. Suuriko kuoppa tulee jää nähtäväksi. Puolueen uskottavuus varmasti nousee, kun Kulmunin ja Turtiaisen porukka lähtee omille teilleen.
Jos+laskee+Ossin+hylätyt+äänet,+niin+vähintään+35%+persuista+on+nyt+vailla+poliittista+kotia.
Siinä menee persujen perintö, vellit, puurot, päärynät ja omenat, jakoon, jos persut hallitukseen joutuvat.
Kummatko voittavat suosiossa persulaiset vai tursulaiset?
Nii siis purralaiset vai anolaiset?