Aluetta muokataan niin, että tulevaisuudessa pysäköintipaikat sijaitsevat suoraan Tornikadun yhteydessä ja kevyen liikenteen yhteys kiertää turvallisesti pysäköintialueen takaa. Kerrostalon ja kevyen liikenteen väylän väliin tehdään istutusalue. Lisäksi pysäköintialueen länsireunassa oleva Tornikadun suojatie korotetaan.
Pysäköintialueen saneeraustyöt alkavat Tornikadulla
10
241
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo suojatien korotus on ehdottomasti paras asia.
- Anonyymi
Onko siellä mustalaisten autoille omat ruudut varattu? Nykyään ne parkkeeraavat surutta kevyenliikenteenväylälle. Rahtihameet eivät jaksa kävellä yhtään ylimääräistä.
- Anonyymi
Kui?
- Anonyymi
Oksettavaa kielenkäyttöä mutta mitä muuta voi odottaa natsipersuilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oksettavaa kielenkäyttöä mutta mitä muuta voi odottaa natsipersuilta.
Teollisuusliiton Matti Rajala: ay-liike on solidaarisuuden liike. Emme voi hyväksyä minkäänlaista natsismia, rasismia tai äärioikeistolaisuutta. "
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oksettavaa kielenkäyttöä mutta mitä muuta voi odottaa natsipersuilta.
Oksettavaa? Tuossa on kerrottu totuudenmukaisesti miten eräs väestöryhmä käyttäytyy. Voi pitää oksettavana.
- Anonyymi
Kaikki värit kuuluvat suomen kansaan solidaarisuus ja rakkaus voittaa. Suomi on Oikeusvaltio
- Anonyymi
Miksi noita puita ei voi istuttaa myös muualle kaupungin alueelle? Turhia viheralueita liikaa, joita saa sitten leikata tai ne rehottaa hoitamatta.
- Anonyymi
Parkkialuetta kaivettu koko syksy, mitä ihmettä siihen tulee? Ilmeisesti työllistävä projekti, tehdään mahdollisimman hitaasti…
- Anonyymi
Jonninjoutavaa lässytystä. Ottakaa rokote, pitäkää maskia ja menkää töihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771