Sählinki jatkuu

Päällystys työmaalla. Ihankohan tuo on mennyt nappiin, ei oikein siltä tunnu.
5172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Luulis että uudella vastapäällystetyllä tiellä meno olisi tasaista, mutta monesti ravistaa niinkuin ajais huonommallakin tiellä. Eikä vika ole autossa...
Asteleeko ne vasta valetulla pehmeällä pinnalla semmoiset kuopat asfaltin pintaan ettei jyrälläkään tasoitu? Vai onko jyrän tela niin rutuilla ja kuhmuilla, ettei sillä tasaista pintaa voikaan saada?

Äänestä

Ootte ajellu ylinopeutta päällystyömaan kohdalla, siksi tekijät laittoi koko alueen meluraidaksi, ylinopeutta lennättävien muistoksi.

Äänestä

Uusiksi meni vai eikö työn tilaaja kiinnosta ollenkaan mistä maksavat?

Äänestä

Miksei kiinnostaisi?

Äänestä

Taas ihme valitusta. Eikö teillä ole niissä romuissa iskareita. Tosin eipä täällä kaikki edes katsasta autoja kun ei menisi läpi ja sen 30€ kaadetaan mieluummin kurkusta alas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Päällystys työmaalla. Ihankohan tuo on mennyt nappiin, ei oikein siltä tunnu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu