Kävin tänään näyttämässä 2017 Skoda Octaviaa katsastuskonttorilla ja läpi meni että hujahti.
Octavian katsastus
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Oho! Toyota vm -92 on mennyt myös! Mutta Skoda on hjuva!
- Anonyymi
Hihii, et sitten tajunnut, että juuri Toyotan omistajille vittuiltiin tuossa aloituksessa.
Heille katsastus on elämääkin suurempi asia ja siihen satsataan isosti rahaa ja vaivaa ettei vaan Toyotan maine kärsisi.
- Anonyymi
Läpihän se menee, nimittäin meisseli skeidan pohjasta.
Ei se itäauton korirakenne ole läheskään vielä kuten länsimaissa.
Onpahan se semmoinen halppis kulkine köyhille aatteen pojille.- Anonyymi
Skoda Octavia on kuitenkin ruosteen eston suhteen parhaimmistoa. Toyota Corolla kuten Toyotat yleensäkin huonoimmasta päästä ellei peräti huonoin.
- Anonyymi
Onko hönön kaalisato mädännyt kolhoosin pellolle ja Toyota hajalla taas?
- Anonyymi
2017 rekisteröityä "autoa" ei tarvitse katsastaa 2021.
Ehkäpä skeida on poikkeus kun niistä irtoilee kokoajan niitä osia ajossa ja V8 äänigeneraattori voi paskoa kaiuttimien paffielementit- Anonyymi
Tää. T aito v8 mersu alla.
- Anonyymi
Tuo vm 2017 Octavia voi olla rekisteröity 2016,jolloin se täytyy katsastaa tänä vuonna. Eka katsastus neljä vuoden ikäisenä tuli voimaan kesäkuun alussa 2018. Sitä aiemmin rekisteröidyt katsastetaan vanhan säännön mukaan.
- Anonyymi
Yleensä rekisteristä poisto meneekin läpi jotta heilahtaa. Vai luuletko trolli, että noin vanhoja skodia on muka vielä tieliikennekelpoisina?
- Anonyymi
Minun Octavia on rekisteröity 1998. Sillä on vielä lähes vuosi "leima" voimassa. Se on vielä hyvässä kunnossa. Ehkä sillä ajetaan vielä muutama vuosi.
- Anonyymi
Uudenkarhea auto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun Octavia on rekisteröity 1998. Sillä on vielä lähes vuosi "leima" voimassa. Se on vielä hyvässä kunnossa. Ehkä sillä ajetaan vielä muutama vuosi.
Sama mun Opel.
- Anonyymi
Skodan katsastushuolto on alkaen 1500€.
- Anonyymi
2002 golffi mennyt aina läpi. Viimeiset 10 vuotta kun ollut
Helppo katsoa että ei ole vikoja miksi ei menisi.
15-20eur päästötestin voi käydä ottamassa, polttimot voi katsoa, jarrut, käsijarruttelee.
Iskareiden kunnon huomaa käytössä vaihan kun tarvetta, nivelet tarvittaessa. Renkaat kun kuluu tasaisesti ja normaali ajettava niin ei mitään. - Anonyymi
Antero hipsi pusikossa ..kaljaloota kainalossa,.. kuuli kummaa rapinaa, Tero hieroi Toyotaa.
- Anonyymi
Samalla lailla meni munkin Ocusta katsastuksen yhteydessdä vasara pohjasta läpi että hujahti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23874- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51821Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me117816Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733