BMW ei suostu seuraamaan sivusta Toyotan ja Hyundain etumatkaa polttokennotekniikassa.
https://tekniikanmaailma.fi/tassa-on-ensimmainen-kurkistus-bmwn-pian-esiteltavaan-tuotantovalmiiseen-polttokennoautoon/
BMW valmistautuu tulevaan
4
76
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on BMW:llä jo kolmas versio vetyautosta. Ensimmäinen oli oma kehitelmä, toinen tehtiin yhteistyönä Toyotan kanssa ja nyt taas oma versio X5:n pohjalle. Vetyautoja kehitellään, vaikkei niille vielä löydy oikein markkinoita. Pitää kuitenkin olla valmiina, kun vetytalous alkaa kasvamaan. Muuten käy kuten Toyotalle, joka yllätettiin housut kintuissa sähköautojen kanssa, ainoa isompi valmistaja, jolla ei ole tarjota kuin hätäpäissään hybridistä muutettu Lexus.
- Anonyymi
BMW on vakava kilpailija Volkswagenille, joka sorvaa vielä protojaan ihmeissään?
- Anonyymi
https://a.d-cd.net/3133beas-960.jpg
Bmw haastaa tämän auton. - Anonyymi
BMW on myös alkanut tuomaan autoja Kiinasta Eurooppaan j amyäös siis Suomeen.
Uusinta tekniikka edustava Ix3 sähköautot tehdään vain Kiinassa missä alan osaaminen on korkeampaa kuin Saksassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676