Haavisto ja Ohisalo

Anonyymi

Voisivat erota molemmat. Molemmat on tuomassa tänne lisää mamuja ja toinen mylvii vielä ilmastosta jossa Suomen osuus on 0.01 prosenttia.

8

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täysin samaa mieltä. Noi viherpiipertäjät on turha porukka muutenkin.

    • Anonyymi

      Toivotaan että kukaan ei äänestä niitä missään vaaleissa.

    • Anonyymi

      Todellaki saisivat häipyä, niinkuin olisivat jo häipyneet.

    • Anonyymi

      Noi vihreet on kyllä ihan hanurista. Tuntuu kun niillä ei olis mitään todellisuuden tajua. Toivotaan että poistuvat maailman kartalta koko porukka.

    • Anonyymi

      Edes nuo eivät pääse lähellekään persuja, jotka haalivat Suomeen hallituskaudellaan yli reippaasti yli 30000 mamua.

    • Anonyymi

      Haaviston Afganistanista kotiuttavat hieman alkoi pojalla keulimaan tuo haettavien määrä muuta mitä muuta olisi voinut odottaakaan ja loppupeleissä kun aletaan oikein perheitä yhdistelemään luku nousee varmaan lähemmäksi tuhatta mikäli ei taas liippaa jopa yli, saattepa nähdä jos saa uutisoida.

    • Anonyymi

      Ne maahanmuuttajat, jotka työllistyvät, tekevät matalapalkkaista työtä ja maksavat pienemmästä palkastaan vähemmän veroja. Valtio saa tällöin vähemmän verotuloja, eli suomen yhteiskunta ja valtio on häviäjä tässä mielessä.

      Yrityksillä ei ole mitään yhteiskuntavastuuta, vaan tavoittelevat isoja voittoja. Palkkaavat varmasti halvempaa työvoimaa, jos se on mahdollista. Väitän että on suosittua työvoimaa työnantajille nämä "vaikeasti työllistettävät", joiden palkasta työnantajan tarvitsee maksaa vain osan ja valtio maksaa loput. Varsinaisia kultamunia yrittäjälle ja takuulla haluttua työvoimaa. Valtio jälleen häviäjä kun joutuu maksamaan osan näiden palkasta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      87
      1873
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      18
      1176
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      99
      1155
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      80
      997
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      884
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      154
      879
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      56
      779
    8. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      774
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      57
      728
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      694
    Aihe