miten treidata kryptoilla että ei häviä ?

Anonyymi

aloitin vuoden alussa nämä krypto kokeilut , ensin coinmotion sitten cryptocomissa, ja edelleen olen pallo hukassa ! , elikä jos ostan esim aavea tai jotain vastavaa niin tuntuu että voitot menee kuluihin kun kotiuuttaa takasin crypto comiin ! jossain vaihessa kokeilin koitiuutta voittoa näihin us stabel coiniin, mutta sama asia ! kulut aivan valtavat , elikä miten vaihtaa että jäis voitolle ! ja vielä semmonekin asia miksei voi vaihtaa suoraan jotain tiettyä kolikkoa toiseen ,esimerksi jos ostan cryptolla aavea ja tahtoisin vaihtaa aaven esimerksi doge coiniin , niin se ei onnistu ?

3

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mieti ensin, miten voisit voittaa lotossa. Sen kun keksit, niin voit alkaa miettimään kryptoja. Pari pykälää vaikeampi voittaa.

      Älä usko mainoksia tai piilomainoksia tai muiden ohjeita tai neuvoja. Sinä olet aina uhri ja häviäjä. Ikuisesti.

    • Anonyymi

      Outo juttu, että hallitukset sallivat näiden rahanpesukryptojen käytön. Tavallinen ihminen ei voi enää edes tallettaa rahaa tililleen ilman kuulusteluja, mutta rikolliset siirtelevät bitcoinejaan täysin vapaasti. Ovatko meidän poliitikkomme itse sijoittaneet bitcoiniin, kun eivät puutu rikolliseen puuhaan?

    • Anonyymi

      Binancen kaupankäyntikulut ovat 0,1 %.
      100 euron kaupasta siis 10 senttiä.

      Kryptovaluutan vaihto onnistuu helposti:
      - Myyt kryptovaluutta 1, saat euroja tai dollareita.
      - Ostat heti perään saamillasi euroilla/dollareilla kryptovaluutta 2:sta.

      Tuoste menee kuluja Binancessa yhteensä 0,2% (myynti 0,1% osto 0,1%).

      Binance on luotettava, maailman suurin kaupankäyntialusta ja toimii myös selvällä suomenkielellä. rekisteröityminen ja tutustuminen täysin ilmaista. Kauppaa ei ole pakko tehdä lainkaan jos ei halua. Pienin kaupankäyntisumma 10 euroa.
      Ennen kaupankäynnin aloittamista on hyvä tutustua systeemiin.

      Linkistä saa vielä ylimääräisen 10% alennuksen kaupankäyntikuluihin.
      https://accounts.binance.com/fi/register?ref=BS65K22D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5250
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3716
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      67
      3613
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      21
      3551
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      43
      3159
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2360
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2356
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      31
      2204
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2140
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2079
    Aihe