Kirjoitti etukäteis tietoja miten pääministeri eroaa siellä, jota odotettavissa meilläkin ennen kauden päättymistä. Jos ei saada pätevämpää pääministeriä meidät "halla perii. Jos taas korona laskee, on naamoja selittämäsääs miten Sanna Marin toiminut hyvin kun hoitanut koronaa, nyt kun korkealla sossut sanoo ettei Marin koronaa hoida.
Demokratia varmaan parasta mallina maan johtamiseen, mutta heikkoudetkin kun tuollainen päässyt pääministeriksi. Kuitenkin tulevan Afganistanin johdon voittaa mennen-tullen. Heillä surkeaa, kuin meilläkin oli sotien aikaan -loppupuolella, kun pelko Venäjä-Neuvostoliiton valtauksesta, jonka takia perheiden lapsia piti lähettää kommunisteja pakoon Ruotsiin ja Tanskaan pääosin. Kun katsoo lasten ilmeitä, miksei aikuistenkin Afganistanista, suuri sääli tulee päälle, yhä vieläkin tuollaista 2020 luvulla.
Siksi Yliväpeli Orhosen mainisten kun kirjoituksensa asiapitoisia. Täällä pääosin noita tyhjän jankkaajia vain, joiden kirjoitukset ei olisi edes alaluokilla minkään arvoisia, tasoltaan. Kommareita, ja persukin taitaa olla jotka huutaa omaa onnetonta elämäänsä.
Yliväpeli Orhonen Ruotsin maalla, terveiset sinne
8
94
Vastaukset
- Anonyymi
Olen samaa mieltä !
- Anonyymi
Kyllä kuittaan !
- Anonyymi
Kynnen osaa sitä kaikkiaan tulee, nyt on tullut jo kolme. Torstaina 11.11. tuli kolmas osa
- Anonyymi
Milloinhan neljäs osa ?
- Anonyymi
Marin koronaa hoida.
Demokratia varmaan parasta mallina maan johtamiseen, mutta heikkoudetkin kun tuollainen päässyt pääministeriksi. - Anonyymi
Eikä sanaakaan palstan aiheesta.
- Anonyymi
Kuittaan !
- Anonyymi
Paskapaperilla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.348754- 374744
- 434733
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1983674- 133003
- 422808
- 312726
- 442443
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise652166- 1712134