41 kissaa löytyi hylättynä pieneen kesämökkiin. 3 pentukissoista kuoli (yksi oli jo kuollut). Kissoilla ei ollut tarpeeksi tilaa, hoitoa, ruokaa, vettä ja elivät ulosteensa keskellä. Valvontaeläinlääkäri Anne Timonen ei kuitenkaan näe että kyseessä olisi aihetta tehdä rikosilmoitusta. Wtf? (teidot tämän päivän kymensanomista)
Olisiko nyt kyseessä kyseisen eläinlääkärin sukulainen vai miksi suojelee näitä eläinrääkkääjiä. Tällä tasollako on eläinsuojelu Kymenlaaksossa. Sairasta.
Olisiko nyt kyseessä kyseisen eläinlääkärin sukulainen vai miksi suojelee näitä eläinrääkkääjiä. Tällä tasollako on eläinsuojelu Kymenlaaksossa. Sairasta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Käsittämätöntä, että noita kissoja ei vain lopetettu. Pian ne ovat luonnossa taas lisääntymässä.
Madotettu, rokotettu, sirutettu ja leikattu.
Sorsan metsästys ja siinä ohessa Karhun kaato on alkanut. Toivottavasti tunnistavat metsästys toverit etteivät karhuna kaada.
Kai niillä on omistajakin, ilmeisesti jotenkin häiriintynyt!
Tai kissan omistaja on ikääntynyt ja ensin on vain pari kissaa ja kohta homma on karannut käsistä ja on 100 kissaa.Onhan näitä ennekin nähty,vanha mummo ja 100 kissaa samassa tuvassa.
On se niin hirveetä... ihmiset makaa vaipoissa mutta kissat on mielessä ekana.
Eniten huolestuttaa se, ettei vaan ollut taas niitä ketunpoikasia osaamattomien käsissä.
Eniten huolettaa joko vaarien bannit on loppu ja se silmitön kotka palstan sotkeminen alkaa taas.
Oliko Tanskan kissavarasto?
Tanska vaihtanut alaa, muuraukset jäänyt