Timo Soini päätti

Anonyymi

Uutisten mukaan Soini päätti että nolaa itsensä ja Sipilän siniset lopullisesti.
Ei taida olla kovin kivaa olla tuon tuttava, saatikka lähiomainen. Eikä taida tuon Sipilän sinisten hillotolppaporukan muutkaan olla iloissaan että vielä heidän luuseri elämänsä tuodaan esiin.

Oli Terhoa, oli Eloa, oli Lindströmiä ja monta muuta jotka pilasivat koko loppu oman elämänsä ja uskottavuutensaa enää mihinkään. Suurin osahan sulkeutunut omaa kuoreensa. Osa vielä yrittää että Sipilä opein on ammattitaitoa vaikka kaikki nauraa ja halveksii.

6

654

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta ihmiset muistaa tuon soini-sipilismin vielä parikymmentä vuotta ei siinä selittelyt auta

    • Anonyymi

      Miten niin pilasivat elämänsä?
      Olisiko pitänyt alkaa laitaoikeistolaiseksi halla-aholaiseksi uuspersuksi?
      Ei kuulosta yhtään sen paremmalta vaihtehdolta.

      • Anonyymi

        Monikaan ei halua samaistua äärioikeisto-Sipilismiin ja sen haittailmiöihin


      • Anonyymi

        "Miten niin pilasivat elämänsä?"

        Kukaan ei enää missään vaaleissa ole saanut kun pari ääntä, puhumattakaan että olisi valittu johonkin. Ja suurin osa ei kelpaa enää mihinkään töihin epäluotettavan taustansa vuoksi. Seuraa vähän asioita, äläkkä kysele tyhmiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Miten niin pilasivat elämänsä?"

        Kukaan ei enää missään vaaleissa ole saanut kun pari ääntä, puhumattakaan että olisi valittu johonkin. Ja suurin osa ei kelpaa enää mihinkään töihin epäluotettavan taustansa vuoksi. Seuraa vähän asioita, äläkkä kysele tyhmiä.

        Pöh!!!
        Kyllä kommentoija on tietämätön. Ei kannata seurata noita kanavia jotka tuollaista tietoa levittää..
        Kaikki sinisissä poliittisina avustajina tai näkyvänä politiikkona olleet ovat arvostetuissa töissä tänä päivänä.


    • Anonyymi

      Soini paljastaa kirjassaan oli nimittänyt osaamattomia
      "PS-ministeri kertoi läheisen sairastumisesta ääni väristen 2016 – Timo Soinin mukaan syy eroon oli aivan muu
      Timo Soinin kirjapaljastus: ”Hanna Mäntylä sanoi minulle jo ensimmäisenä syksynä, että ministerin saappaat ovat suuret ja hän kamppailee osaamisensa ja jaksamisensa rajoilla.”
      iltalehti.fi/politiikka/a/6fbaafd3-f65c-40ca-8ddd-df6e43c50396

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      237
      1054
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      222
      815
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      69
      696
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      56
      648
    7. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      87
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    10. Rekkawelinehkä

      Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 2
      Varkaus
      37
      499
    Aihe