😴🌧☕ unia mitä ei tarvitse tulkita. Tänäänkin muistan niistä kaksi . Toisessa kehuin uniapnean hoidosta naapurin rouvalle. Nukkuminen on tosiaan parantunut niin että näen taas unia ja olen siksi ihmeissäni.
Toisessa unessa kaivattuni tuli vastaan kauppareissulla. Hän ohitti minut sanomatta mitään ja käänty sitten takaisin törmäten minuun niin, että meinasin kaatua. Hän otti hartioistani kiinni ja piti minua pystyssä. Siinä sitten tuijottelimme toisiamme tovin. Häntä alkoi naurattaa kun sanoin, että ei tarvitse sanoa mitään jos ei halua. Vähän harmittaa, että heräsin tuolla kohtaa. Niin todelta tilanne tuntui 😍 Eikä oikeassa elämässä voida törmäillä vielä vähään aikaan kun stressaan helteen takia tekemättömiä kesähommia.
Hyvää torstaita lukijoille!👍
Minulla on tapana nähdä
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en kovinkaan usein näe unia, jotka muistaisin jälkeenpäin tai sitten ne ovat olleet jollain tapaa niin "merkityksettömiä" ettei niitä ajattele jälkeenpäin.
Nyt ihan pienen ajan sisällä erään elämänmuutoksen yhteydessä näin todella voimakkaita unia, jotka pyörivät ainakin seuraavan päivän ajan mielessä.
Toisessa niistä oli kauan sitten kuollut isäni, joka kysyi vointiani. Unessa kivahdin hänelle syytä kysellä tuollaista nyt kun ei sitä tehnyt koskaan silloinkaan kun olin lapsi.
Nyt en ole taas vähään aikaan nähnyt mitään unia, vaan nukkunut kaikkna öinä kahdeksan tuntia heräämättä kertaakaan.Tosi hienoa, että pystyt nukkumaan noin hyvin. Eihän yleensä niitä unia taida kukaan muistaakaan, jollei kesken unen herää. Minut herättää uniapnean hoidossa käytettävä cpap kone muutaman kerran yössä kun olen onnistunut saamaan maskun sellaiseen asentoon, että kasvoilla käy kova viima. Silloin muistan viimeisimmän uneni. Tänään minut herätti whatsap viesti, kun en ollut laittanut kännykkää hiljaiselle.
Olen keskustellut poikani kanssa tuosta voinnin kysymisestä. Silloin, kun asuttiin yhdessä niin hän sanoi kyselyn olevan turhaa, koska näimme toisemme joka päivä. Kun hän muutti pois luotani kyselin kuulumisia kai liian usein kun hän jo sanoi "älä äiteile siinä". Uteliaisuudestani huolimatta siirryin siihen, että hän kertoo kun haluaa. Ehkäpä sinunkin isäsi ajatteli sinun kertovan itse jos on jotakin kerrottavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad841359- 52987
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että370808- 142769
- 55699
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän123692- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38625- 76612
- 56604
