Nyt kävin hyvästelemässä kiitos teiden jotka on rokotevastaisia honkanummella teidät kohta nähdään virus ei katso ikää
kaveria ei rokotettu
Anonyymi
58625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 47 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Rokote on oma valinta.
Minä sairastin jo, luotan luonnonsuojaan. Jokainen tekee itse omat valintansa.
Myrkkyä sulla on housuissas, sisäpuolella.
Läpä, läpä valehtelija.
Usassa kuollut koronaan iso liuta rokotevastaisia, jotka kuolinvuoteellaan kirosivat tyhmyyttään ja vetosivat ihmisiin, että ottaisivat rokotteen.
Trumåkin oppi kantapäänkautta ja on ottanut rokotteen ja kehottiAlqbaman tilaisuudessaan kannattajiaankin ottamaan rokotteen, osa yleisöstä buuasi. Ja kerrankin Trump puhui järkeä. Kun hän puhuu pähkähulluja hänellw hurrataan.
Monet republikaanit kieltäytyvät kertomasta ovatko ottaneet rokotteen, miksi eivät kerro?
No siksi että ovat ottaneet rokotteen mutta pelkäävät rokotevastaisia potentiaalisia äänestäjiään niin paljon että eivät uskalla kertoa totuutta. Huijaavat tolloja äänestäjiään.
Mielenvikainen republikaani Marjorie Taylor Green vetosi vaitiolovelvollisuuteen. Se on lääkäreillä, hoitsuilla jne, he eivät voi puhua potiladensa asioista, mutta potilas saa kullä kertoa itsestään julkisesti mitä haluaa. Ei minulla ole mitään ongelmaa kertoa että olen saanut 2 rokotetta.
Mistä tiedetään että se johtuu rokotteesta? Se että jotain tapahtuu rokottamisen jälkeen ei todistaxettä se johtui rokotteesta. Ihmisillä on halvaantunut kasvot silloinkin kun mitään rokotekampanjoita einole käynnissä.
Ihan sama jos väitettäisiin että kaikki rokottamattomien terveysongelmat johtuvat rokottamattomuudesta.
Enpä tunne yhtäkään hoitoalan henkilöä joka olisi jättänyt rokoitteen ottamatta.
Eli siis henkilöt jotka on alaa vuosia opiskelleet ja luultavasti ovat kyseisistä asioista hyvinkin perillä.
Sitten on tämä oma porukkansa joka lukee "lääketieteellisen" tutkimuksen dumle paperin kyljestä ja yht äkkiä tietävät lääketieteestä vähintään yhtä paljon kuin lääkärit ja muut hoitoalan henkilöt jotka on alaa vuosia opiskelleet.
Toki jokainen uskoo mitä lystää. On vain jotenkin absurdia että suurinosa korkeakoulutetuista mm. lääkärit ottavat rokoitteen tietoisesti.
Vaikea vaan kuvitella että ensin opiskelevat vuosia hyvään ammattiin ja sitten tapattavat itsensä "myrkky" ruiskeella.
Itse taidan kuunnella noita kouluja käyneitä.
En toki yritä sanoa että RaCKsaJazKa69 puhuisi paskaa mitävittua lehden palstalla sanoessaan että rokotuksen jälkeen hänen vanha 2g apple puhelin alkoi toimimaan 5g yhteydellä ja polviin kasvoi hampaat.
"Etkö+huomannut+bluffia"!
Tämä+koko+thread+näkyy+olevan+"foliohattujen"+tekemä.
Itse+olen+saanut+kaksipiikkiä+enkä+ole+milläskään!
Suomessa+on+kolme+kansanryhmää:
Foliohatut
Perus-suomalaiset
sekä+lestadiolaiset+
jotka+eivät+piikkiä+ota.
Saarikko+on+ilmoittanut+että+suomen+rajoitukset
poistuvat+vasta+sitten+kun+80%+suomalaisista
on+saanut+rokotteen?
Sehän+on+siis+mahdotonta?????
Saarikko+siis+määrää+rajoitusten+poiston?
Saarikon+myötä+emme+siis+voi+olla+enää+Suomen
Tasavalta?
Saarikko+on+tehnyt+suomesta:+Harvainvallan???
Tuollaiset höpötykset hymiöineen eivät tule terveestä päästä.
Olitko koulussakin koulukiusaaja ?
Miksi Tokentubessa ei ole suomalaisia tarinoita?
Niin ne aina sanoo ettei (heti) mitään sattunut.
Nyt kuolee kuin heinää niittäisivät Israelissa alkuvuoden piikitettyjä.
Nyt pitää sitten antaa kolmannelle tuikkauksella lisävauhtia menoon vaan :-)
Suosittelemme lämpimästi täältä ylhäältä mustan portin takaa odottaen vääräuskoisia.
Mikset painostanu kaverias piikille, niinhän teet täällä muillekkin?
Ai, mutta mielikuvitus kavereita ei piikitellä viellä.
Trolll, trolll...
🤗🤗🤗
🤗😇
😉😁😌😄😃🤗😃😀😁🤗🤗
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
"Mystinen pr-toimisto yritti saada vaikuttajat levittämään rokotevastaista propagandaa – jäljet osoittavat Venäjälle. Ranskalaisille ja saksalaisille sosiaalisen median vaikuttajille tarjottiin huomattavia summia rahaa siitä, että nämä väittäisivät RNA-rokotteiden tappavan ihmisiä."😇🤗😏😇
Tuo sama näkyy tälläkin palstalla päivittäin. Väitetään miloin kenenkin muka kuolleen rokotteeseen tai vähintäänkin 17 läheistä siihen menehtynyt ja kun vähän tutkii taustoja, niin silkkaa valhetta kaikki.
😀🤗🤗😇
Nainen oli selvästi ollut vakavasti sairas jo pitkän aikaa. Valitettavasti tappavat sairaudet eivät aina oireile, ennen kuin peli on menetetty.
Moneltako on lääkeyhtiöiden palkkatrollien nukkumaanmenoaika?
Joo näitä kusettajia riittää hahahah ..vai Honkanummelle veit.
Typerää pilaa yrittää saada joku kanssakärsijä on on itse heikossa hapessa injektion jälkkes!
Kaveria katsomaan
Iltalehti: Israelissa on rokotettu lähes kaikki aikuiset, mutta koronatilanne on nyt yksi maailman pahimmista - vakavasti sairastuneista ja sairaalaan joutuneista noin 60 prosenttia on tuplarokotettuja, kirjoittaa Science
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ccde6034-307f-4cb9-94e3-3138d5aaa525
Maailman ja Suomen valtamediat sekä terveysviranomaiset hehkuttivat tammikuussa, että Israelissa korona saadaan maailmassa ensimmäisenä täysin kuriin rokotteilla. Mediat ja terveysviranomaiset valehtelivat. Israelissa korona tappaa tänään paljon enemmän kuin aikana jolloin ei lainkaan rokotettu.
Siitä ei saa uutisoida.Hei nyt me rokotetaan.
Mitäs jos ihan kotiimaassa, ja mitä todella tapahtuu. Koronan vuoksi Suomessa nyt entinen joutuu rokottamattomia sairaaloihin.
Onko sääkartanlukijat alkaneet lääkemarkkinoijiksi?
"Poikani on ollut teho-osastolla 2. annoksesta viimeisten 3 päivän ajan sydänlihastulehduksen, rintakipujen ja kohonneen troponiinin takia. Dokumenttien mukaan on ollut 60 muuta vastaavaa. Kuka maksaa tämän kokeellisen rokotteen ~ 100'000 € laskun ja mahdolliset sydänvauriot?"
Luitteko uutisen kokonaan, ei vain otsikkoa?
Sylvia-niminen 17v ... taisit kääntää tekstin suoraan enklannista, tunnusta.
Tuolla jutullasi ei ole mitään tekemistä koronan kanssa!
Testaat kato pöntön vuorausta papereilla ja pää saattaa oieta ilmaiseksi
https://www.loimaankivi.fi/hautakivet/hautakiven-oikaisu-kampanja/?gclid=EAIaIQobChMIgvKQyY7S8gIVBkcYCh1UpwncEAEYASAAEgJrhPD_BwE
Eipä ainakaan koronaan kuollut jos päästivät hyvästelemään.
Pelottaako veritulpat ?
Kaveri rokotettiin ja hautuumaalla saattojoukot. Kiitos vaan piikin puolesta hysterisoineet.
"Haahahaa typerä trolli"!!!
Israel, IL uutinen eilen: "Tuplarokotettuja sairaalaan
Yli puolet Israelissa tartunnan saaneista on kahteen kertaan rokotettuja ihmisiä. Vakavasti sairastuneista ja sairaalaan joutuneista noin 60 prosenttia on tuplarokotettuja"
Siinä alkaa olla koronarokotepuoskareilla selittämistä... ja hetkinen - meidän lapsiamme on alettu lähes pakkorokottaa Suomessa... aletaan olla todella vaarallisilla vesillä tämän koronarokotuksella rahastuksen johdosta... ja tämä on taas mielipide ettei tule sensuuria...
Tämäkin rokotevastaisten selityspyyntö on käsitelty ja ja heille selitetty täällä useissa viestiketjuissa, mutta vaikka selityksiä niihin pyyntöihin annetaan niin niitä ei noteerata, vaan laitetaan heti toiseen viestiketjuun sama pyyntö uudestaan. Tarkoituksenahan on vain että niihin kyllästytään vastaamaan.
Eli rokotteen kannattajalla/kannattajilla ei ole mitään faktaa ja ei mitään taustaa tällaisille yksinkertaisille lausunnoille että "rokotteen vastustajien lausuntoa ei noteerata" vaikka juuri media on kertonut mm. Israel tilanteesta aika suoraviivaisesti... no tämä kertoo tarkalleen siitä yksinkertaisesta tasosta millä rokotteita yritetään väkisin kaupata etenkin rahastus perimmäisenä motiivina... hienoa että tämä tulee todistettua lukuisissa rokotteen puoltajien kommenteissa... kiitos tästä heille... ei faktaa - vain rahastuksen kiilto silmissä... ja esimerkiksi lasten terveydellä ei väliä alkuunkaan - rokote kaikille ja heti... mutta tämä on taas vain mielipide ettei sensuuri iske ei missään tapauksessa faktaa ei tilastoa...
Näitähän on; linkki toiseen viestiketjuun aiheesta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17093020/rokote-ei-suojaa-mitaan
Officials say the vast majority of those continuing to suffer serious bouts with COVID are unvaccinated, though breakthrough cases among the vaccinated have also become common as immunity has seemingly waned, an issue Israel is seeking to remedy with a booster shot campaign.
https://www.google.com/amp/s/www.timesofisrael.com/nearly-200-covid-deaths-reported-in-past-week-but-booster-data-raises-hopes/amp/
Rokitevastaiset levittävät valheita, osa tietoisesti osa hyväuskoisuuttaan uskoen thallaan rokotevastaisia valheita levittäviä.
Rokotevastaiset ovat rokotteista valheita levittävien trollitehtaiden muodostaman salaliiton uhreja. Kyllä niitä siellä trollitehtaissa naurattaa kuinka rokotevastaiset valheet uppoavat otolliseen maaperään, herkkäuskoisten korvien väliin.
Rokotevastaiset ovat ihmisiä jotka kyttäävät iäkkäiden vanhempiensa perintöä. Haluavat päästä heistä nopeasti eroon ja rahoihin käsiksi.
Ei tämä sen monimutkaisempaa ole.
Olen ottanut molemmat rokotteet ja ainoa haittapuoli mitä olen kokenut on ollut kova ja herkästi alkava erektio. Tunnen itseni ihan teinipojaksi jälleen. Jos miehet ette halua tätä vaivaa niin välttäkää rokotusta.
Luin luotettavasta lähteestä, poosjoen esson baarin wc seinästä että yhdeltä mieheltä oli pudonnut koko kulli rokoitteen jälkeen ??
Hienoa että nämä kaikki koronarokotteen kannattajien kommentit tukevat edellistä lausuntoani :) Mutta siis takaisin siihen mitä media nyt kertoo: Tanska luopuu rajoituksista syyskuussa: koronaa ei luokitella enää yhteiskunnalle vaaralliseksi taudiksi; tuore uutinen mediassa: https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1faccda6-a5b6-49c4-b1eb-5e98b768d9df
Otti rokotteen tai ei !!!!!Virus tulee silti,ihan turha lässyttää täällää kuka on tehnyt mitäkin, kolmas rokote ,mihin en kyllä usko enää.Siihen uskon, että tämä lääkeyhtiöitten tekemä flobbaus, mikä ei tässä maailmassa ole mitenkään ihmeellistä.Jos vähän tutkii historian kirjoja, niin sieltä löytyy.Aina on hyvä kyseenalaistaa ja tarkistaa asiat, ennen kuin alkaa huutelee toreilla.Halit kaikille!!!!
Kiitos halleista, otin vastaan. On tämä mielipuolista aikaa. Välillä vaikea uskoa merkitykseen ja tarkoitukseen. Sairastin koronan flunssan varmasti ihan ensimmäisinä lentomatkan seurauksena maaliskuussa 2020. Hajuaistin menetys oli tosi outo kokemus, silloin siitä ei edes vielä puhuttu, että olisin osannut yhdistää, muuten normaali flunssa. Ei tarttunut läheisiin.
Oma kokemus on saanut kummastelemaan tätä hysteriaa.
Rokotteissa on tutkitusti älypölyä
Koronarokotteissa on todistetusti salakuuntelun mahdollistavaa magneettista älypölyä.
Tarkistapa magneetilla rokotettu, ootko muuttunut magneettiseksi? Ensin kannattaa kokeilla pistoskohta sen jälkeen katsoa, leviääkö tila koko kehoon. Se on erittäin vaarallinen tila. Aiheesta: https://tokentube.net/v/3072263049/mRNA-rokotteisiin-LIS
Tutkija Kalevi Korento ja PS:n Ossi Tiihonen tekivät asiasta juuri tutkimuksen:
https://www.ossitiihonen.com/2021/06/19/magneettista-ihmista-etsimassa/
Token tube kertoo totuuden
Ainoastaan magneetilla voidaan helposti löytää istutetut mikrosirut. Nyt lastentarhan opettajat voisivat alkaa haravoimaan lapsia magneetilla, kuten ennen muinoon täitarkastukset.
https://www.sciencealert.com/an-invisible-quantum-dot-tattoo-is-being-suggested-to-id-vaccinated-kids
Näkymätön kvanttipistetatuointi rokotettujen lasten merkitsemiseksi ID:llä
Toteutunut Gatesin pyynnöstä
Kolmeen serkkuun aikanaan tarttui polio eikä yhdellä ollu mitään sairautta, toinen kuoli ja ja kolmas vammautui loppuiäkseen, mutta nehän huijasivat.
Ei tarvinnut jäädä kitumaan hirvittävien rokotehaittojen vuoksi.
Ei noin tyhmällä mitään kavereita koskaan ole edes ollut.
Elämme kyllä mielenkiintoisia aikoja. Valitettavasti en kuitenkaan pysty elämään niin pitkään, että saisin vielä nähdä sitä hämmästelyä, että miksi ihmiset uskoivat natseja.
Token tube kertoo totuuden
Ainoastaan magneetilla voidaan helposti löytää istutetut mikrosirut. Nyt lastentarhan opettajat voisivat alkaa haravoimaan lapsia magneetilla, kuten ennen muinoon täitarkastukset.
https://www.sciencealert.com/an-invisible-quantum-dot-tattoo-is-being-suggested-to-id-vaccinated-kids
Näkymätön kvanttipistetatuointi rokotettujen lasten merkitsemiseksi ID:llä
Toteutunut Gatesin pyynnöstä
Rokote on täältä katsottuna
mallia eutanasiasta, nöyryyttävämpi kuin saksalainen kaasuleiri.
Eikö ihminen saa olla enää edes ihminen Suomessa?
Jos olet ikinä tavannut tai ennemmin kohdannut lääkärin
oikeaa pahaa asennetta,
tää on sitä.
Rokote on luovuttamista pahalle.
Kaikki lääkäreiden valehtelu, poliitikkojen
ammattikusetus... sekava tiedottaminen,
keskustelun sensurointi, Suomen pakkonaittaminen saksalle,
haaviston tapavalehtelu, ohisalon patologinen sekoilu,
oudot gallupit, saulin valinta pressaksi..
LIIKAA VALEHTELUA
nyt ymmärtää ehkä paremmin miksi neuvostomaissa
ihmiset eivät luota uutisiin
kerro meille paukapäille miksi Israelissa on kaikki piikitetty mutta tauti
jyllää.
mikä mättää minusta niinkuin muutkin asiasta tietävät tietää piikki levittää sairautta
imuuniteetti hajoaa ihmiseen tulee vierasisäntä jyllää ja hajottaa kaikki toiminnot.
eli elä ota piikkiä.
kovin läpinäkyvää nämä kuolleetmannekiinit lääkeyhtiöille kertoisivat että piikki tappoi mutta sitä ne ei kerro.
https://www.sciencealert.com/covid-patient-in-the-us-lost-his-vision-in-one-eye-here-s-how-they-could-be-connected
Jos tuommoisen koronatautioireen voi rokotuksella välttää, niin rokote todella kannattaa ottaa.
Kaikilla asioilla tuppaa olemaan hyvät sekä huonommat puolensa. Asioita on hyvä harkita rauhassa ja sitten tehdä päätelmät ja päätökset.
Yksi tuttu otti rokotteen ja jäi auton alle ja kuoli niin kulkutauti myönteisten mielestä kuolema johtui kuitenkin rokotteesta todella loogista ajattelua.
Miksei Tokentube kerro rokottamattomien kärsimyskuolemista tai rokotteen hyödyistä?
Koronarokotteissa on todistetusti salakuuntelun mahdollistavaa magneettista älypölyä.
Tarkistapa magneetilla rokotettu, ootko muuttunut magneettiseksi? Ensin kannattaa kokeilla pistoskohta sen jälkeen katsoa, leviääkö tila koko kehoon. Se on erittäin vaarallinen tila. Aiheesta: https://tokentube.net/v/3072263049/mRNA-rokotteisiin-LIS
Tutkija Kalevi Korento ja PS:n Ossi Tiihonen tekivät asiasta juuri tutkimuksen:
https://www.ossitiihonen.com/2021/06/19/magneettista-ihmista-etsimassa/
Token tube kertoo totuuden
Ainoastaan magneetilla voidaan helposti löytää istutetut mikrosirut. Nyt lastentarhan opettajat voisivat alkaa haravoimaan lapsia magneetilla, kuten ennen muinoon täitarkastukset.
https://www.sciencealert.com/an-invisible-quantum-dot-tattoo-is-being-suggested-to-id-vaccinated-kids
Näkymätön kvanttipistetatuointi rokotettujen lasten merkitsemiseksi ID:llä
Toteutunut Gatesin pyynnöstä
🤗🤗🤗😁😌😄😃🤗😃😀😁🤗🤗
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
😊😀🤓😆😇
"Mystinen pr-toimisto yritti saada vaikuttajat levittämään rokotevastaista propagandaa – jäljet osoittavat Venäjälle. Ranskalaisille ja saksalaisille sosiaalisen median vaikuttajille tarjottiin huomattavia summia rahaa siitä, että nämä väittäisivät RNA-rokotteiden tappavan ihmisiä."😇🤗😇
Tuo sama näkyy tälläkin palstalla päivittäin. Väitetään miloin kenenkin muka kuolleen rokotteeseen tai vähintäänkin 17 läheistä siihen menehtynyt ja kun vähän tutkii taustoja, niin silkkaa valhetta kaikki.
😀🤗
😇😄😀🤓🤗
Yle selvitti: Näin rokotevastaisuudella kerätään rahaa Suomessa – mukana myös talousrikoksista tuomittu,
https://yle.fi/uutiset/3-11772207?fbclid=IwAR0wbJy2EGl9bpPGLn6JTrZ8DYQFFkyuq2DmyhI7G7UYhGF9hXdLUZtLHAQ😇😄🤓🤓😇😆
Peli rokotepropagandan ympärillä on muuttunut entistäkin likaisemmaksi.
Hämäräperäinen toimija yritti saada rahalla tiede- ja terveysalan vaikuttajia Pfizer-vastaiseen kampanjointiin.
Venäläiset ja kiinalaiset yrittävät rapauttaa luottamusta länsimaisiin rokotteisiin.
😀😁🤗🤗
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
😊
Kommentoi mamma Kontulasta ... eikös se ois kohta nukkumaan menon aika. Sulla on kello 5 taas sonnan jako täällä kuitenkin alkamassa.
Ei tuosta kokopäivätyöstä jopa viikonloppuisin taida kukaan maksaa sentään mitään, on niin onnetonta ollut, että on maha kipeenä kavereilla jo. Meni mahansa takia just vatsahuuhteluun, oli se merivesi niin pirun kylmää ettei tohtinut syvemmälle mennä.
Talvisodassa muotoutui sanonta Kaveria ei jätetä. Koronasodassa sanonta Kaveria ei rokoteta.
😎😁😆🤗🤗😇
Nyt tutkivat viranomaisetkin. Sometähtiä palkkattiin levittämään väärää tietoa koronarokuolemista🤗😇😎😁
Tuntematon rahoittaja halusi palkata somevaikuttajia levittämään väärää tietoa koronarokotteisiin liittyvistä kuolemista.😇😎😁😆😄😇🤗
https://www.is.fi/digitoday/art-2000008149820.html
😊🤗😇😎😎😁😆