Ei paluuta elämään ilman sua. Toivottavasti pääsen elämääsi muuten jään roikkumaan välitilaan ikuisiksi ajoiksi.
Olenko menetetty tapaus
Anonyymi
19634
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Jos oisit hän niin mitään muuta en sulta toivo kuin että et katoo mihinkään.
En tiedä olenko hän, mutta minnekään en ole katoamassa sieltä missä hän voisi olla.
Hassua kyllä tiedätkö, tuo auttoi minua nukahtamaan illalla. T. 00.33
Niinkö. Sittenhän tästä on jotain hyötyä. Mullakin oli eilen hyvä olo nukkumaan mennessä. Se hän tuntui olevan tosi lähellä..
Niinpä niin, ehkä juuri hän olikin.. hyvää yötä.
Niin, ehkä olikin. Mielessä oi ainakin ja on tänäänkin kun nukahdan. Hyvää yötä.
Et tietenkään ole menetetty tapaus.
Kiitos tuosta.
Jos olet minua muutaman vuoden vanhempi niin odotan näkeväni sinut, koska haluan jutella kanssasi siitä että voisiko meistä tulla kaverit. Harrastaisimme yhdessä ja kun ikää tulee lisää asuisimme yhdessä.
Epätietoisuuteen siitä tietenkin jää jos on ollut monta kertaa sellainen tilanne, että juttelu ei sujunut vaikka olimme monta kertaa samassa tilassa iltaisin. Kun aikaisemmin tapahtui jotain sellaista, että tunsi olevansa ulkopuolinen niin sen jälkeen tuntui kaikki menevän pieleen. Ainoa tapa on jutella asiasta. Muuten se ei selviä koskaan.
Ei mitään käsitystä hänen tarkasta iästään. Et sinä ole hän eikä tuo kommenttikaan ole multa.
Mulla on ihan sama tilanne. On vaan sellainen tunne ollut hänen kanssaan, ettei hän ole niin perustanut minun päälleni riittävästi. En vaan kestä yhtään satuttamista. Kurja olo kun tykkää, muttei voi sitä näyttää kunnolla.
Ei mulla ole minkäänlaista tunnetta, että olisin hänelle tärkeä. Samassa kuilussa taas ollaan menossa alaspäin, mitä aiemminkin kohtaamisten jälkeen. Miten ihmeessä saatan itseni aina uudestaan tähän tilanteeseen? No vastaus on selvä, en saa hänestä tarpeeksi. Ja sitten hänessä on kuitenkin jotain liikaa. Tai siis liikaa minulle. Toivottavasti hän ei satuta tahallaan. Voin huonosti.
Tämä on sivusta. Sanokaa se. Älkää jatkako esiintyen toisena. Kiitos.
Jos olisit hän, niin en muuta toivo kuin, että tulisit elämääni. Olen ollut siinä "välitilassa" jo kauan ja siihen jään, mikäli et tule luokseni. K.
n>m
Et ole hän, mutta se kommentti tästä poistui.
Kaipaatko M?
Joo se ois harmi, pitääpä heittää sulle vaikka pelastusrengas https://youtu.be/VDo6kbSfFXg
Sehän olisi aika kivasti tehty :) Kuuntelen tuota tässä samalla.