Kuka on "Grievous"?

Kuka on tänä päivänä paljon tällä palstalla esiintynyttä nimeä "Grievous", kantava hahmo???
Onko hän jossain Star Wars -elokuvassa tai kirjassa esiintyvä hahmo vai kuka?
Kiitos vastauksista!
4902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kenraali Grievous on jotain matelijarotua alunperin oleva olio, jonka Darth Sidious järjesti sukkulaonnettomuuteen ja josta Geonosialaiset sitten (Sidiouksen käskystä) rakensivat verenhimoisen cyborgin.

Grievous nähdään "Sithin Kostossa". Hän on siinä separatistien droidiarmeijan komentaja.

Äänestä

Grievous on äijien äijä =D

Äänestä

Grievous on galaksin paras miekkailija tietysti. Ei olis kyllä kivaa jos pommi räjähtäis vieressä... Grievous on muuten kaleesh-lajia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Darth kirjoitti:

Kuka on tänä päivänä paljon tällä palstalla esiintynyttä nimeä "Grievous", kantava hahmo???
Onko hän jossain Star Wars -elokuvassa tai kirjassa esiintyvä hahmo vai kuka?
Kiitos vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu