Suomi-Kazakstan MM-karsinta

Anonyymi

Suomen kerroin on noin 1.35-1.40, joka ei riitä peleihin, mutta kaipa Suomen voitto on kuitenkin todennäköisempi kuin se, ettei Suomi voita. Molemmille joukkueille maalinteko on tuottanut suuria vaikeuksia, joten allekirjoittanut taitaa kokeilla alle 1.5 maalia kertoimella 3.30. Eiköhän kazakit jää ilman maalia? Suomi tekee ehkä yhden tai korkeintaan kaksi. Tulosarvaus 1-0.

2

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Molemmille joukkueille maalinteko on tuottanut suuria vaikeuksia"

      Eihän tämä pidä paikkaansa, Kazakit 1.9. tässä lohkossa paukutti Ukrainan verkkoon 2 maalia. On sitten aivan eri asia miten Suomi pystyy hoitamaan ottelun himaan, tämä on ns. pakkovoitto/kotiottelu selkeästi heikompaa vastaan eikä Suomi ole näissä kovinkaan hyvä. Kazakstan tarvitsee yhtälailla pisteitä ja tämä tekee ottelusta mielenkiintoisen, kumpi tästä voiton naputtaa siirtyy lohkossa sijalle 2. Kazakstan ei itke jos pisteen tästä nappaa, miten on Suomen laita.

      Jos unohdetaan kasakkien Ranska ottelu jonka hävisivät 0-2 niin ottelut molemmilla joukkueilla on tehdyt maalit 3 - päästetyt maalit 3. ja näissä kahdessa viimeisissä karsintapeleissä otteluissa kumpikin joukkue on tehnyt maalin molempiin suuntiin ns btts kyllä

      On sinällään vaikea arvioida saako kasakit tästä pisteen vai kolme mutta tämä on varsin selvä veto: Suomi pitää oman maalin puhtaana - EI - kerroin 2.00

      • Anonyymi

        Jos lasketaan kaikki matsit mukaan, niin Kazakstan on vuoden aikana pelannut kymmenkunta matsia, joista vain yhdessä se on tehnyt yli yhden maalin. Vieraskentällä se on useimmiten jäänyt ilman maalia.

        Nyt Suomi-pelin jälkeen voisi todeta, että Kazakstan pelasi pari viiden minuutin pirteää jaksoa, mutta muuten oli aika vaisu. Sillä oli yksi tai kaksi maalipaikkaa, mutta ei se ihan lähelle maalia päässyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7512
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe