Sitkeä lima kurkussa/refluksi ja vatsavaivat

Anonyymi

Hei!
Minulla on ollut pienestä asti sitkeää limaa kurkussa. Olen rampannut lääkäreillä, kaikki on tutkittu vaan mitään ei ole löydetty. Nyt minulla kuitenkin on käytössä avaava astmalääke mikä hieman helpottanut oloa kun urheilee. Astmaa ei kuitenkaan ole todettu.
Minulla on varsinkin viime aikoina limaneritys ollut niin runsasta, ja refluksi oireita väliin aika pahojakin. Näiden seurauksena vatsani on varsinkin aamulla todella sekaisin ja suolistossa nipistelee ikävästi. Vaikuttaa huomattavasti oloon, enkä pysty keskittymään työntekoon kunnolla. Minulla on IBS ja syön hyvin terveellisesti mutta tällä hetkellä aivan sama mitä syön, kaikki aiheuttaa oireita..
Lääkäriin meno taas turhauttaa kun aina todetaan ettei ole mitään.
Joten jos jollakin olis antaa vinkkejä miten saada oloa paremmaksi/tietoa että mistä oireet voisivat johtua, niin laittakaa ihmeessä! :)

0

541

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

        Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
        Sinkut
        317
        1737
      2. Odotan sitä hetkeä

        kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
        Ikävä
        75
        1264
      3. Olen melko vakuuttunut

        etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
        Ikävä
        83
        1257
      4. Leijonat Maailmanmestareita!

        Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
        Maailman menoa
        133
        1136
      5. Muistatko kaivattusi

        Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
        Ikävä
        68
        853
      6. Sinä siellä lähistöllä

        Tahtoisin tutustua paremmin 💫
        Ikävä
        48
        823
      7. Minkälaisessa asennossa

        Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
        Ikävä
        80
        813
      8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

        https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
        Maailman menoa
        117
        777
      9. Mulla on ikävä

        sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
        Ikävä
        48
        770
      10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

        rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
        Ikävä
        60
        716
      Aihe