Perussuomalaiset ovat tiiviisti Kremlin talutusnuorassa ja jokainen ymmärtää, että Suomen etu jää toissijalle.
Miksi persut toimii venäjämielisessä Eu ryhmässä?
Miksi persut toimii venäjämielisessä Eu ryhmässä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Tärkeän asian vuoksi kannattaa avauksia tehdä vieläkin enemmän.
Onko hulluutesi huutaminen palstalla sitten niin tärkeätä, eikähän kaikki sen täällä jo tiedä.
"Tärkeän asian vuoksi kannattaa avauksia tehdä vieläkin enemmän."
Tuo on totta.
Mutta persujen mielestä tärkeiden yhteisten asioidemme kertominen
on "oman hulluutensa huutamista". Tämä kertoo paitsi persujen
kreml-riippuvuudesta, myös siitä, että persujen politiikka on
sitä, että tärkeistä epäkohdista pitää vaieta. Eli persujen
politiikka on suomalaisen politiikan heikointa ja
nolointa laitaa.
On se, 1918 oli vasujen kohdemaa.
https://www.hi2.fi/7-stalinin-neuvostoliitto/venajasta-tulee-neuvostoliitto/
Jotenkinhan siellä EU:ssa on toimittava. Myös EU:ssa kansallismielisiä ääritetään ja eristetään. Suomessa "liberaalit" ovat ottaneet esimerkkiä EU:sta. Politiikka on politiikkaa, sitä on tehtävä mahdollisuuksien mukaan. Eivät persut voi muuttaa EU:ta. Persut eivät halua mennä porukoihin, jotka pyrkivät unionin integraation syventämiseen ja pienten kansallisvaltioiden itsenäisyyden kaventamiseen. Johonkin porukkaan EU:ssa kuitenkin pitää kuulua ja vaihtoehdot ovat vähissä.
Tässä oli asiallinen vastaus jankkaavan trollin epäasialliseen aloitukseen. Vähän hölmö homma, mutta tulipa tehtyä.
Kyllä persut voisivat mellastaa EU:ssa sitä vastaan kuulumatta Venäjän rahoittamien vasallipuolueiden ryhmään.
Kysy vasukoilta mitä ovat vuosikymmenissä avustusta saaneet, paljon.
Halla-aho: "Suomi takaisin venäläisille".
Syyllistyit siinä niin kuin väärään todistukseen
Miten niin? Halla-aho asuu aivan Tehtaankadun lähettyvillä.
Juuri noin.
Kova on hätä kokkareilla kun pitää yrittää mustamaalata perussuomalaisia
Kremli on demuleiden päämaja.
Miksi persut on suomivastaisessa eu ryhmässä ?
Aina ajankohtainen kysymys, johon yksikään persu ei ole pystynyt vastaamaan.
Persut on Kremlin vaalipiirin puolue.
persut on puuttinin apupuolue.
Eikös näiden persujen pitänyt olla äärioikeistolaisia!!! Päättää jo kumpaa!!!
Venäjämieliset dosentit sanelevat persujen politiikan ydintä.
En äänestä koskaan.
Niin ja venäjämielinen dosentti, uusi puoluesihteeri, on ottanut tehtäväkseen tehdä Purrasta meille venäjämielisen pääministerin!
No siihen saapi dosentti Luukkonen tehdä töitä vaikka öin päivin, mutta valtaosa suomalaisista ei tule sitä hyväksymään, joten ei myöskään persuja äänestetä.
Vihervassarit ovat tekemässä Suomesta muslimien sillanpää-aseman ja turva- sataman pohjolaan.
Persut tekevät kaikkensa toimiessaan Suomen edun vastaisesti, niin EU:ssa kuin Suomessakin.
EI koskaan Suomen hallitukseen!!!
kai ymmärrät että noita syytöksistä voi joutua steriloitavaksi.
Ei meillä Suomessa, mutta kenties Perslandiassa joutuisikin!!!
kyllä T4 lääkärit hakevat sinut kotoa 🤣
Toi boikotti on kummallinen. Kuitenkin Venäjän kanssa tehdään kauppaa niin tehtäis sitten 100 prosenttisesti tai ei ollenkaan. Suomi tässä kärsii.
Suomi tekee Venäjän kanssa kauppaa, mutta ei meidän tarvitse silti olla venäläismielisiä ja trollata Suomen vastaisesti.
Kun sanotaan olevamme suomalaisia ja Suomen kansallismielisiä, niin sitten myös ollaan sitä eikä valheellisesti puhuta sitä.
entä sitten?
Miksi ex- pääministerit Aho kesk. ja Lipponen dem. ovat ns. Kremlin/Putinin miehiä? Tätä ihmettelee tutkiva journalisti C Belton.
Ääni persuille on ääni putinille.
Koittakaa trollit jo nyt herran tähden päättä ovatko ne persut kommunisteja vai äärioikeistolaisia. Molemmat kun ei ole mahdollista.
Hitler oli sosialisti ja vieläpä kansallis sosialisti.
Miksi vastailette näihin trolleihin, vaikka tiedätte, että tämä ko. massapostaaja itsekin tietää valehtelevansa? Kun yritätte saada tahallaan valehtelevan trollin ns. ymmärtämään tosiasiat, niin trolli vain naureskelee ja saa lisää polttoainetta massapostailuun.
Persut antoivat potkut puolusihteeri Simo Gröönroosille, kun tämä ei ollut ps eliitin mielestä riittävän venäjämielinen. Tilalle nostettiin Backmaniakin kovempi venäjän kehuja, Luukkanen.
Selkeä arvo ja linjavalinta persuilta.
Persujen venäjämielisyys hirvittää.
Kyllä se pahalta tuntuu.
Mäpä vastaan. Putin tietovuodon mukaan joka paljastui viime viikolla tukee ruplilla Eurooppa vastaisia populistisiä puolueita. Siksi varmaankin persut on kiilusilmäisesti kannalla Russia first.
Persupuolue vaikuttaa olevan Kremlin ohjauksessa?
Persut tekee niitä Kreml pyytää. Persuthan on populisti puolue ja tiegovuodossa kävi ilmi, että Putin jakaa ruplia Eurooppaa habottavasta politiikasta.
Persut ovat ottaneet myös sananvapausoppinsa kremlistä: Itsellä rajaton sananvapaus, muilta se tulee kieltää kokonaan, keinolla millä hyvänsä ja rangaistuksia säästämättä.
Miksi persut on epäisänmaallinen puolue?
Kreml ohjaa pesut polkee...
Persut on epäisänmaallinen puolue.
Eipä Suomessa ole ennen näin venäjämielistä puoluetta ollut sitten SKP:n.
Persut tukee kiilusilmäisesti Venäjän hallitusta mm. Eu-vastaisuudellaan.
Persut on Suomi vastainen puolue.
Persut ajaa Kremlin etua itse Kremlin ohjatessa.
Miksi on niin, että persut tekee, mitä Kreml pyytää?
Persuthan on äärioikeistolainen populistipuolue ja tietovuodossa kävi ilmi, että Putin jakaa ruplia juuri populistipuolueille kiitokseksi Eurooppaa hajottavasta politiikasta.
Miksi persut ovat ottaneet Kremlistä myös "sananvapausoppinsa"?
Persut haluavat itselleen rajattoman sananvapauden mutta muilta he haluavat sen kokonaan kieltää. Juuri näinhän toimivat aikoinaan myös Saksan natsit.
Kreml ensin on venäjämielisessä Eu ryhmässä olevien persujen motto.
Persut on todella epäisänmaallinen puolue.
Persut haluaa ajaa Suomea ent. Neuvostoliitoksi.
Onneksi Orpokin vaati velkaa yritysten pelastamiseksi ja hyvä niin,
muuten Suomi muuttuisi EU:n kehitysmaaksi tai entiseksi Neuvostoliitoksi.
Orpo ajaa yritysten asiaa ja yritykset ovat koko Suomen hyvinvoinnin ylläpitäjä.
Viennistä tulee se raha, millä hyvinvointia ylläpidetään.
Ei siitä, että keskenään palvelemme toisiamme ja pyöritämme samaa rahaa.
Ilman elvytyspakettia jäisimme Ugandaksi EU:n reunamille.
No, siitä voisi olla se hyöty, että saisimme uudet hävittäjät kehitysapuna.
Persujen härski venäjämielisyys inhottaa. Siksi äänestän jatkossa kokoomusta.
Aika jännää, miksi tiltu haluaa ettei persuja äänestetä.
Persut rähisevät suomessa. Mutta heitä paimentava kauko-ohjain on kremlissä.
Persut on Suomen historia venäjämielisin puolue.
Jopa vanhat stalinistit vaikuttavat porvareilta nykypersuihin verrattuna.
Persut noudattaa Kremlin ohjeistusta Eurooppaa hajoittavasta politiikasta. Tietovuodon mukaan Putin maksaa Eurooppa hajaannus politiikasta ruplia populisti puolueille.
Kyllähän se nyt aika totta on että pershumalaiset marssii samojen kiilusilmäisten rasistien tahdissa jotka masinoi epävakautta ja turvattomuutta keksityillä tilastoilla ja uutisilla. Halla-öhö on pikkuhitleri joka haluaa nousta rikollisten ja muiden vähemmän älykkyyden johtajaksi, rokotevastaisuus ja trumppimainen paskanpuhuminen on toki vetoavaa jos ei kykene lukemaan muita kuin hommaforumin uskovaisia. Radiossa nyt tulleet vaalimainokset on absurdeja ja naurettavia ölinöitä joiden pohjalta kukaan täyspäinen ei voi äänestää moisia ääliöitä. Tosin jos "puolue" siivoaisi rikolliset ja muut anon tapaiset pois tiheämmällä kammalla niin voisi olla uskottava joskus, nyt se on irvikuva.
Hanki hoitoo.
Ei räksytys auta, persujen venäjämielisyys on häpeällistä.
Persut toimii venäjämielisessä unionin ryhmässä. Herätys persuja äänestävät.
Vappu tulossa ja SDP taas kantaa punalippuja ja huutelee kommunistisia iskulauseita.
Käsittämätön SDP:N kommunistikiima.
Jokainen ääni persuille on suoraa tukea Putinille.
Kirjoitetaanko persujen puheet Kremlissä?
Siltä ne ainakin kuulostavat.
Persu politiikan sisältö on suoraan Kremlin tavoitteista. Eu hajaannus jota persut ajaa on Kremlille lottovoitto.
Persut kuuluu unionin venäjämieliseen ryhmään ja persut on kiilusilmäisesti Kremlin asialla.