Kuinka vaihdan itse Audi A6 2.0 2010 automaattivaihteistoöljyt?
Vastaukset 17
- Anonyymi
Jos löytyy joku linkki missä kerrotaan tai näytetään miten.
- Anonyymi
Miksi haluat ne itse vaihtaa? Rahamiehet kun ei likaa omia käsiään.
- Anonyymi
Proput auki 2 kpl ja öljypohja auki ja uusi suodatin, mutta ei tasauspyörästön proppua!
- Anonyymi
Kannattaako vaihtaa, jos tähän asti ei ole vaihdeltu
ja toimii vielä?- Anonyymi
Mikä kysymys tuokin nyt oli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä kysymys tuokin nyt oli?
Häh? Pitääkö sinulle kirjoittaa kysymys uudestaan?
No kas tässä: "Kannattaako vaihtaa, jos tähän asti ei ole vaihdeltu
ja toimii vielä?" Ole hyvä! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Häh? Pitääkö sinulle kirjoittaa kysymys uudestaan?
No kas tässä: "Kannattaako vaihtaa, jos tähän asti ei ole vaihdeltu
ja toimii vielä?" Ole hyvä!Eihän silloin Sinun logiikkkasi mukaan moottoriöljyäkään kannata vaihtaa, kun auto vielä toimii...
HUOLLOT TURHIA?
- Anonyymi
Vammaisapuvälineitä yritetään turhaan tekohengittää turhilla öljynvaihdoilla ja toivotaan että se auttaisi jotta vältyttäisiin kalliilta remonteilta.
- Anonyymi
Kannattaiskohan kertoa millä laatikolla se auto on...
- Anonyymi
Forssan maksalaatikolla
- Anonyymi
Tää taitaapi olla melko turhapalsta nykyisin.
- Anonyymi
turha kommentti sinulta
- Anonyymi
Edullista öljyä ainakin ZF:n 8HP-malleihin ja takautuvastikin. Ittellä ei ole Fanfarosta kokemuksia..olisko yhtä hyvää kuin Ravenol?
https://www.nimark.fi/buy/fanfaro_azf820l/- Anonyymi
Ei taida Pirkka-Mersussa olla noin tehokasta moottoria... 8HP kuulostaa melkoiselta liioittelulta... Korkeintaan 4HP moottoreita noissa taitaa olla.
HP=HV siis niille jotka ei premiumautoista ja tehoista ymmärrä =) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida Pirkka-Mersussa olla noin tehokasta moottoria... 8HP kuulostaa melkoiselta liioittelulta... Korkeintaan 4HP moottoreita noissa taitaa olla.
HP=HV siis niille jotka ei premiumautoista ja tehoista ymmärrä =)Laatikosta kummiski kyse :)
- Anonyymi
Purkillinen premiumpirkkatonnikalaöljyä toimii parhaiten.
Jos on ensivaihto, niin tölkinavaajalla säiliö auki, pillillä imien vanhat öljyt ulos ja sitten kaadat uudet sisään. Ei haittaa vaikka tonnikalahiutaleita menee mukana. Jesarilla tai pirkkapurukumilla sitten suljet säiliön tiiviisti.
Jos on vaihdettu ennenkin, niin muuten sama paitsi avaaminen, mikä tapahtuu jesari irti repäisemällä tai pirkkapurkka viiden sentin kolikolla pois rapsuttamalla.
Ihanaa ajoa! - Anonyymi
Miten noi sähköautot? Kuluttaaks neki öljyy?
Millanen vaihteisto on sähköautossa?
Uusi huolto keskittyy vaa vaihtamaan akkuja ja käämimään sähkömoottoreita?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831799
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.113940Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo114840En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209684- 135646
- 56631
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21614Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 38568