Purran kannattaisi ehdottomasti kannattaa hakaristilipun kieltoa. Tässä olisi nyt mahdollisuus tehdä pesäeroa uusnatseihin. Mahdolliset tulevat hallitusneuvottelut olisivat helpompia.
hallitukseen...
Anonyymi
2068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
aiotko kieltää mustat tai valkoiset teepaidat ?
itseasiassa se elokapinan tunnus on minun keksimä 15 vuotiaana 🤣 sillä oli hieman eri merkitys viittasi eugeniikkaan 🤣🤣🤣
Purra kannattaa terroristien ja pedofiilien poistoa maasta mutta sensuuri rakastaa heitä niin paljon ettei tätä saa kertoa ihmisille.
Sensuurin mielestä lasten hyväksikäyttö kuuluu nykyaikaiseen politiikkaan kiinteänä intressinä.
Tietääkö joku mitä lukee terroristitalebanien valkoisessa lipussa?
Pitäähän meidän nyt sen verran sivistää itseämme että tiedämme Suomen valtion liittolaisten kannattaman politiikan intressit?
Valtamedia!? Onko tietoa iihailunne kohteen lipun tekstistä?? Tehän haluatte naiset kaapuihin ja hakattaviksi, kurkut auki viillettäviksi! Kertokaa nyt meillekin ihailunne teksti suomeksi!!
Vastauksista paistaa natsisympatiat. Ei kannattaisi. Holokausti oli suurin rikos. Ideologista ja teollista syyttömien murhaamista.
Vähän kuten Talebanismi ja Isisläisyys jota te suositte maahanmuuttopolitiikan seurauksista päätellen.
Mutta ei sitten löytynyt tietoa Talebanlipun tekstistä. Löytyi vain vainoharhaa holokaustista eli rasismia ja ennakkoluuloa hitlerin kannattajilta.
Katsos hitler johtaa jo koko EUta samaan aikaan kun te luulette vastustavanne jotain olematonta holokaustia.
Rokotepakko ja ihmisten lajittelu terveyden mukaan on JO holokaustia.
Rokotepassi on JO hitlerin ideologiaa.
Yritä herätä tajuamaan että sinun vastustamasi holokausti on jo VALLASSA.
Ohhoh! Joku on niin sekaisin, että luulee holokaustin olevan käynnissä. Keskitysleiriltäkö kirjoittelet tänne? Ketä teidän leirillä mielestäsi teurastetaan?
"jotain olematonta holokaustia" - Epäiletkö ettei sitä ollutkaan?
Sitkeästi on uusnatsit jaksaneet odottaa. Äärioikeisto ei luovuta?
"Holokaustista selvinnyt 89-vuotias joutui äärioikeiston uhkailujen kohteeksi Italiassa"
https://yle.fi/uutiset/3-11057719
Ei todellakaan, ole edes syytä ottaa sen kummammin koko asiaan kantaa, tuo kiinnostaa muutamia, vihervasemmistolaisia aktivisteja, joilla meni luomumaito väärään kurkkuun muutaman huomionkipeän marssijan kanssa. Mikäli asia olisi otettu kuten pitää, ei media olisi tuollaisesta sen kummemmin edes maininnut, eikä poliitikaan noteraannut koko asiaa - se olisi kuollut ns. sauhuun koko hölmöys. Perussuomalaisiin tuos taas ei liity mitenkään, ei siis syytä puolueen sitä sen enempää kommentoidakaan.
Se niin vasemmistolaista kieltää kaikkien muiden puolueiden toiminta. Neuvostoliitossa sitä yritettiin.
PVL ei ollut puolue, vaikka sen toiminta kiellettiin. Mitkä ovat ne kaikki muut puolueet, joiden toiminnan vasemmisto yrittää kieltää?
Kaikki muut.
Perussuomalaiset, SKE, Valta kuuluu kansalle.... ja yleensä kaikki isänmaalliset ja kansallismieliset tahot. Etkö ole huomannut, että vasemmistossa pyritään luomaan propgandan keinoin olosuhteisiin, jossa vasemmistolle ei ole poliittista vaihtoehtoa? Harmi sinänsä, että Kokoomus on niin laskelmoivan tarkka julkikuvastaan, ettei vasemmisto ole saanut kunnon aineksia sitä vastaan, samassa merkityksessä kuin Perussuomalaisten.
Maltilliset poliittiset tahot Suomessa eivät halua äärioikeiston saavan valtaa, koska siitä on historiassa liian karuja kokemuksia. Supo pitää kansalaiset ajantasalla tästä äärioikeistolaisesta uhasta.
Ei perussuomalaiset ole sanoneet, että natsilipun käyttö on suotavaa. Kyse oli siitä vouhotuksesta ko. kulkueen ympärillä. Meillä on suurempiakin ongelmia, mutta on selvää, että vouhottajapuolueet tarttuu tällaiseen. Sillä voidaan nimittäin saada suosiota ja kannatusta.
Äärioikeistolaisen uhan vähättelyä.
Eivät perussuomalaiset ole myöskään sanoneet, että natsilipun käyttö on tuomittavaa ja ihmisoikeuksia pilkkaavaa. Pitäisi sanoa.
Persujohdon kieli on niin syvällä sisulaisten ahterissa, ettei mahdollista persuja liittymään muiden puolueiden yhteiseen näkemykseen lainmuutoksesta. No eipä ne PS-puolueen mutinat tule estämään uuden lain läpimenoa.
Purra on persujen ensimmäinen Lagerführerin.